Čarovná kvetinka Aksamietnica Amazonka medzi kvetinami

Aksamietnice pochádzajú z amerických kontinentov, ale dnes sa už pestujú po celom svete. Pestovanie aksamietníc je veľmi jednoduché a zvládne ho každý. Väčšina ľudí ich pestuje, pretože odháňajú škodcov, ale ich lupienky sú vynikajúce do šalátov, do ryže, môžete ich sušiť na zimu a používať ako šafrán, alebo si z nich variť čaj. Majú krásnu vôňu, ktorá však každému nesedí. 

Ochranný kruh s aksamietnicovými lupienkami

Keďže aksamietnice sú odolné voči škodcom a účinne bránia svoje územie i seba, sú to skutočné amazonky medzi kvetinami. I svojou farbou vyjadrujú silu a odhodlanosť.

Nasypeme si aksamietnicové lupienky do kruhu okolo seba a niekoľkokrát vdýchneme ich ochrannú silu. Predstavujeme si, že sme zahalení akoby v oblaku z aksamietnicovej aury. Takto podporíme ochranu svojej aury pred nepriaznivými vplyvmi zvonka a svoje osobné hranice od ľudí, ktorí nás nerešpektujú.  Alebo sa jemne potrieme lupienkami. Rovnako môžeme nosiť pri sebe v malom vrecúšku tieto kvietky ako ochranný talizman. V lete čerstvé a v zime sušené.

Môžeme si vyrobiť vlastný kvetinový olej tak, že čerstvé lupienky zalejeme kvalitným rastlinným olejom a necháme asi tri týždne luhovať na slnečnom mieste. Použijeme sklenený zavárací pohár a prikryjeme ho iba gázou alebo servítkou.

Aksamietnice posiľnia vnútornú silu, ktorá nedovolí nepriateľom sa priblížiť. Tak ako odháňajú škodce v záhrade,  tak pomôžu odohnať i ľudských upírov.