planétka Juno

Planétka Juno má svoju dráhu medzi Marsom a Jupiterom. Je to malá planétka pripomínajúca zemiak. Nachádzajú sa na nej napr. i olivíny a pyroxény.

V mytológii je bohyňa Juno manželkou boha Jupitera. Bola uctievaná v starovekom Ríme ako patrónka žien, materstva, ochrankyňa miest a krajiny, mala podobné atribúty ako Héra a iné bohyne manželky a matky.

Jedná sa o archetypálnu a prírodnú silu, ktoré sú symbolizované bohyňou Juno a nejedná sa o bytosť ako takú, či už fyzickú alebo duchovnú.

Čo nám prináša Juno

Juno prináša tému pevných partnerských zväzkov a manželstiev. Záväzkov a osudových vzťahov. Pod jej vplyvom si môžeme ujasniť svoje túžby ohľadom partnerských vzťahov a ich pevnosti, hraníc vo vzťahoch, zodpovednosti vo vzťahoch. Môžeme cítiť potrebu spriaznenosti duší vo vzťahu oveľa viac ako predtým.


Juno sa pýta:

Aká je moja rola manželky a matky?

Chcem byť manželkou a matkou?

Chcem záväzky a zodpovednosť pevného vzťahu?

Aký vzťah chcem?

Žijem posvätnosť partnerského vzťahu?

Oltár bohyne Juno

Môžeme si vytvoriť malý oltár v podobe misky, do ktorej uložíme symboly toho, aký vzťah si chceme pritiahnuť alebo aké kvality chceme podporiť už v existujúcom vzťahu. Misku uložíme do spálne alebo do juhozápadnej časti bytu, môžeme sa riadiť feng šuej.

Ak máme doma pyroxény či olivíny môžeme ich tam pridať, pretože tie sa nachádzajú i na planétke Juno a tak vytvárajú vhodný komunikačný most pre spojenie so silami Juno.

Obrad pod nočnou oblohou

Večer, v noci, či nadránom, keď je už tma, môžeme vykonať obrad prosby za lásku a hojnosť lásky v partnerskom vťahu, či hojnosť novej lásky, ktorá ešte len príde.

V rukách držíme misku s čistou vodou a dívame sa do neba. V tichej modlitbe, prosbe a meditácii chvíľu zotrváme, pričom sa ladíme na naše skutočné túžby srdca. Prosíme prírodné sily o požehnanie a o požehnanie vody v miske, ktorú následne vypijeme a príjmeme tak posolstvo prírody a archetypu bohyne Juno. Nech sa v nás zrkadlí.

Kto má rád zariekavanie, môže sa inšpirovať:

Sila Lásky požehnaj moje srdce a veď moje kroky budúce!

Sila Lásky stoj pri mne v dobrom i v zlom, pričaruj lásku silnú ako hrom!

Drahá voda zrkadlíš vesmírny poriadok ďakujem za Lásky dostatok!


Po obrade je dobré si dopriať kúpeľ a jemnú starostlivosť o telo.


Ezopova bájka 
O pávovi bohyne Juno

Ezopova bájka o pávovi hovorí o tom, ako prišiel páv za bohyňou Juno, požiadať ju o krásny spev aký má slávik. Páv sa sťažoval ako sa mu všetci smejú pre jeho škrekľavý spev a že i on chce mať tak krásny ľúbezný spev ako slávik. 

Bohyňa Juno mu odpovedala, že krása jeho peria je jeho veľkým darom. Farba, vzory a veľkosť peria, ktoré nemá žiaden iný vták ako on. Vymenovala mu ďalšie iné dary iných vtákov a povedala mu, že je to božské zriadenie, ktoré dáva každému tvorovi jeho vlastné dary a krásu.

"Čo je komu dané, to má byť užívané"


Modlitby k bohyni Juno

Drahá Juno,

zošli mi prosím do cesty muža, s ktorým môžem rásť v pravde do ešte väčšieho ženského princípu a ženskej krásy.

Drahá Juno,

zošli mi prosím muža, ktorý sa nebojí mojej ani svojej pravdy.

Drahá Juno,

prosím o tvoje požehnanie.