.

.

Duchovný význam ženských kabeliek

Vnútro človeka je dôležitejšie ako jeho vzhľad a rovnako to platí i o ženskej kabelke.

Vnútorný obsah kabelky prezradí o jej majiteľke viac ako vonkajší vzhľad kabelky.

Kabelka má naozaj duchovný význam, i keď sa to na prvý pohľad môže zdať ako vtip. No rozhodne nie je. To, ako žena narába a zaobchádza so svojou kabelkou môže vyjadrovať jej vzťah k jej tvorivému lonu a ku kolíske života, ktorú nesie v sebe. Nezáleží na cene, štýle či lesku kabelky, ale na tom ako sa o ňu staráme a čo v nej nosíme a ako to máme v kabelke usporiadané. Športový ruksak športovej ženy je rovnako mystický ako štýlová trblietavá kabelka okázalej ženy. Ruksak nie je síce typická kabelka, ale v tomto článku píšem o kabelkách ako o praktických obaloch ženských vecí a tieto obaly môžu mať rôzny tvar, materiál a dizajn v závislosti od štýlu a potrieb danej ženy. Pre zjednodušenie budem používať vždy slovo kabelka.

To, ako sa vzťahujeme ku našej kabelke či kabelkám môže do istej odrážať náš vzťah ku našej maternici, ku nášmu vnútornému svetu, k našej tvorivosti. Kabelka môže odrážať charakter priestoru, ktorý dávame v našom živote tvorivosti a radosti z tvorivého života.

Vnútorný obsah kabelky môže obsahom odrážať náš vnútorný svet. Čo si v ňom nosíme? Sú to i staré a nepotrebné veci z minulosti, ktoré nás zbytočne ťažia? Vnútorný obsah kabelky môže byť pre niektoré jej nositeľky záhadou. Ani netušia, čo všetko ich kabelka skrýva. No nosiť to musia a nielen, že to nosia, ale bráni im to nájsť rýchlo to, čo potrebujú a vtedy, keď to potrebujú. A tak minulosť bráni prítomnosti byť žitá naplno.

Usporiadanie vecí v kabelke je tiež dôležité a žena, ktorá používa rôzne vrecúška a obaly v kabelke, vlastne dáva najavo, že má rada pohodu a poriadok vo svojom živote a vždy vie, kde čo má a či to vôbec má. Takýto prístup redukuje stres a dáva možnosť byť viac uvoľnená.

Obsah je však najdôležitejší. Myslíme na seba a svoje potreby? Máme v kabelke prvú pomoc pre situácie, ktoré by mohli nastať? Nemyslím nutne zdravotné záchrany, ale myslím napríklad i na knihu či zápisník, ktorý nás tvorivo zamestná počas čakania či obľúbený esenciálny olej, ktorý nás správne naladí alebo vonnú tyčinku, ktorou si vyčistíme rýchlo priestor. V mojej kabelke nesie chýbať prvá hygienická pomoc v podobe kozmetických vzoriek na umývanie či ochranu pokožky. A takmer vždy mám v kabelke vodu v eko fľaši.

Kabelka je bezpečným útočiskom pre ženy, ktoré kráčajú rušným svetom. Držať kabelku môže byť upokojujúce a antistresové, ak je to naša milovaná kabelka a ak si v nej nesieme i náš malý talizman ako napríklad kamienok, fotku či suvenír z dovolenky. Obsah kabelky by mal ženu vždy upokojovať.

- Ženy sú zberačky a tak nutne potrebujú úžasnú kabelku -

"A toto je moja krásavica"

viac z môjho kabelkového vkusu nájdete na pintereste tu

- Píšem vlastne o feng šuej kabelky a tak si všímajme nasledujúce veci -

Chráni kabelka svoj obsah dostatočne?

Aké je jej zabezpečenie voči zlodejom? - nemusí byť nutne zatvorená, môže to byť i otvorený košík, ale veci v ňom sú napr. dodatočne uložené do iných tašiek, či zakryté svetrom. Vážime si to, čo nesieme v kabelke i v sebe?

Aký je prístup do kabelky? 

Taký máme prístup do vlastného vnútorného sveta, ktorý by nám splnil naše potreby, ale zaseknutý zips nám bráni k rýchlemu vstupu a môže nás stresovať. Možno sa uzatvárame i samé pred sebou a bojíme sa vidieť v pravom svetle.

Drží a nesie sa nám dobre?

Nebuďme obeťou nepraktickosti našej kabelky, ktorá nás môže obmedzovať v telesnej pohode. Takáto kabelka nám šarm a uvoľnenosť iba uberá. Kabelka nemá byť bremeno, rovnako ako ním nie je náš bohatý vnútorný svet. Možno ženy, ktoré popierajú svoje talenty a pravé túžby siahnu po kabelkách, ktoré sa im nebudú dobre nosiť, i keď sú to vkusné kabelky.

Ako vyzerá? A ladí?

Ošarpaná, nehodiaca sa, či nedajbože špinavá kabelka vlastne vypovedá o nezáujme o náš vlastný vnútorný svet a vypovedá i tom, že nechceme ukázať svoju pravú krásu svetu. Nechceme byť videné, lebo možno neveríme samé v seba.

Nezáleží na cene kabelky a už vôbec nie na značke. Kedysi som si kabelky iba šila zo zbytkových látok. Mám rada i eko tašky a tie sú vždy súčasťou mojej krásnej kabelky. Nepotrebujeme veľa kabeliek, niekomu postačí iba jedna a niekto potrebuje desať, pretože sa farebne oblieka. Kabelky nie sú povrchné, ak slúžia svojmu účelu a tým je prakticky nosiť naše veci a vecičky, ktoré sú síce súčasťou nášho pozemského života, ale zároveň dokonale odrážajú náš vnútorný svet duše.

"Kabelka je náš malý svet, ktorý o nás skrýva veľké tajomstvá"