Jedno z tajomstiev nášho poslania

Veľakrát sa pýtame sami seba, čo je naším poslaním, čo je tým, čo nás naplní natoľko, že sa to nakoniec rozleje do celého sveta, aby to sýtilo nielen nás, ale i ostatných. Mnohí vôbec netušia, čo je ich poslaním a mnohí už tušia, ale nie sú si úplne istí.

Existuje jedno jednoduché a ľahké rozpoznanie nášho skutočného poslania v tomto živote. Je to jedno základné tajomstvo nášho poslania.

To, čím sa najviac vyživujeme, to, ako sa najviac vyživujeme a to čo si dávame sami sebe, aby sme ostali živí a radostní, aby sme ostali celiství a zahojili svoje rany. Tak to je to - ten kľúč k nášmu životnému poslaniu a najväčšiemu daru v nás - je to výživa duše, ktorú si dávame, aby sme prežili a ostali sami sebou.

Napríklad:

milujeme pečenie a varenie, ktoré nás vždy vyživí nielen fyzicky, ale i psychicky

milujeme jógu, ktorá nám dáva pevnú kotvu a tú správnu výživu pre náš život

milujeme hudbu, ktorá cez nás tečie a stávame sa vďaka nej tým, kým naozaj sme

milujeme zem pod rukami a prácu na farme, lebo iba tak sa cítime byť človekom

milujeme ručné práce, pretože pri nich cítime svoju dušu

a iné...

To, čo najviac milujeme, nás zároveň najviac vyživuje a je to liek pre našu dušu i telo.

Ako sa dostávame z nešťastného obdobia svojho života? Čo nám dáva opäť chuť žiť? Čo nás dvíha a skutočne vyživuje? Aké je naše tajomstvo životnej energie?

Moja priateľka pred rokmi trpela na anorexiu. Strácala sa nám pred očami. Vypadali jej vlasy, pokožka jej nadobudla žltozelený až sivý odtieň a mala neprítomný pohľad. Žila v inom svete a nič a nikto jej nevedel pomôcť. Až nakoniec sa konečne začala venovať tomu, po čom dlho túžila. Zachránilo ju agility, šport so psom, vďaka ktorému sa do roka dostala do normálnej váhy a zdravého vzhľadu. Celková rekonvalescencia tela a návrat menštruácie trvalo asi tri roky, ale práve nová vášeň a naplnenie dlhodobej túžby v podobe milovaného koníčka jej umožnili opätovný návrat do života. Pretože to bolo to, čo vždy a skutočne milovala. Psy, tréning psov a kynologický šport.

Každý má iný príbeh, iný postup vyliečenie sa v živote z psychického či fyzického zranenia, ale vždy iba vízia toho, čo nás skutočne napĺňa a čo nám dáva zmysel nášho bytia, je to, čo nám prináša životnú silu.

Mnohí netušia, kým sú, čo chcú a žijú šedivé životy a náhle ich životom môže otriasť osudová zmena, ktorá ich zasiahne na najcitlivejšom mieste. A tu je tiež možnosť sa skutočne pozrieť sám do seba a už si neklamať, že ten priemerný a šedivý život, ktorý sme viedli, bol o nás. A môžeme konečne objaviť to, kým sme a čo skutočne chceme. Pretože život nás chce celých a chce, aby sme boli naplnený životnou silou, lebo iba tak sme skutočnou súčasťou života a nie sme na príťaž  na kolese osudu a jeho tvoreniu, pretože tvoríme tiež.  Žiť svoju vášeň, znamená mať chuť do života, radosť zo života a nádej a vieru. Tak poznáme, že sme na správnej ceste. Nie je to vždy ľahké, ale vždy nám naša vášeň, náš vlastný spôsob výživy duše dodá silu ísť ďalej.

"Aký je náš spôsob výživy duše?"

"Aké je naše tajomstvo života?"

"Tade vedie cesta k naplneniu svojho pohára a k jeho rozliatiu do sveta cez naše poslanie."

Práve cez pochopenie toho, ako sa dokážeme vyživiť sami, môžeme následne vyživovať i ostatných. Až tam, kde v nás vznikne dostatočná hojnosť na to, aby sme sa ňou sami vyživili a postarali sami o seba, vzniká priestor pre druhých a obohatenie i sveta naokolo.

Niekto po úraze nájde silu a sám začne cvičiť a dostane sa z "nevyliečiteľného" stavu a postaví sa znova na nohy. Doslova. Takýto človek, ak mu to prináša naplnenie, potom môže pomáhať ostatným sa stavať na vlastné nohy. Ak je zdravý pohyb jeho vášňou, je to vášeň, ktorá rozsvieti i ďalších.

Niekto vybuduje prosperujúcu firmu a je šťastný vo svojom riadiacom kresle a stáva sa oporou regiónu, kde sídli jeho firma a oporou zamestnancov, ktorých zamestnáva. Ak to ten človek robí srdcom, je šťastný nielen on, ale i jeho okolie.

Ak nie sme šťastný v činnosti, ktorú vykonávame, ideme proti prirodzenosti života.

"Ako dokážem vyživiť seba, tak sa dokážem vyživiť i ostatných."