Kaleidoskop - liečivá vizualizácia pre pokročilých

Táto vizualizácia je zvláštna tým, že pomáha prekonať akékoľvek situácie a vnášať do nich lásku, ale o to je ťažšia a vyžaduje skutočnú odvahu srdca.

Sústredíme sa - najčastejšie na srdcovú čakru, ale môže byť i ná, alebo na celú auru... a vytvoríme si krásny vnútorný obraz napr. svetelný obrazec, kvet, svetlo, osobne považujem za veľmi silné, ak sa vraciame ku obrazu tkz. kaleidoskopovej čakry, kedy je čakra ako neustále sa meniaci obrazec plný odražajúcich sa svetiel, niečo ako trblietanie zamrznutého snehu, či odrážanie svetla cez tisíc malých zrkadielok, či lom svetla kryštálom. Akú farbu si budeme predstavovať, to príde samo podľa toho ako si to vyžiada situácia.  Je dosť možné, že počas praktikovanie tejto metódy sa môže pozornosť rôzne presúvať po čakrách, k aure a rôzne ako to bude potreba. Nechajme sa viesť vnútorným inštinktom a obrazmi, ktoré k nám budú prichádzať ako pomocníci, aby sme ostali v tom správnom naladení.U mňa je hlavná kotva tejto vizualizácie práve srdce.

Veľká sila tejto vizualizácie je najmä v tom, že i v prítomnosti ľudí, ktorí nám ubližujú, či vo veľmi nepríjemných situáciách, naša vnútorná pozornosť ostáva na obraze "kaleidoskopu", ktorý dýchame, kľudne a nebojíme sa ho pustiť do prostredia. Je to akoby sme veľkú časť svetla z nás posielali von bez ohľadu na to, čo sa tam deje a ako sa k nám správajú druhí ľudia. Je úplne normálne, ak v tom najťažšom okamihu budeme schopní vizualizovať iba malý obraz, malé svetielko, dôležité je stále sa pozornosťou vracať k tomu bodu v nás ako ku záchrane.

Pozor, toto nie je vizualizácia s úmyslom meniť vonkajšie okolnosti a manipulovať ľudí, to by nás v skutočnosti odvádzalo od nás samotných, pretože by sme sledovali svoje ciele, meniť a ovplyvňovať a to je vyčerpávajúce.

Preto je táto vizualizácia pre pokročilých, pretože naša hrdosť a strach nám budú brániť v tom, aby sme vo vnútri ostali v láskavom naladení - a to najmä voči sebe. Láska v nás, to nie je kŕč ako keď sa usmievame, aby sme pôsobili milo a pritom len chceme mať kľud okolo seba a podobne...

Táto vizualizácia je vhodná v situáciách, kedy si nevieme rady, kedy jednoducho nemáme kde utiecť, či zmeniť svoje miesto. Chráni nás tým, že nám nestvrdne srdce a neprestaneme cítiť. Chránime hlavne sami seba, nie je to o obetavosti či ústupčivosti. V skutočnosti je to o sebaláske, pretože to svetlo - láska vychádza z nás a my sa sústredíme na seba a dovoľujeme, aby toto svetlo - láska z nám prúdila voľne ďalej bez toho, aby sme očakávali, čo sa stane.

Na záver dodám, že každý si môže vytvoriť svoju vlastnú predstavu a spôsob tejto vizualizácie ako je to pre neho najvhodnejšie, pretože jej podstata tkvie práve tom dávaní lásky i napriek tomu všetkému. Nejde o to predstavovať si zložitý obrazec, stačí i jemné svetlo, každý má inú potrebu a nie každý je vizuálne orientovaný.

Táto vizualizácia sa môže stať každodennou praxou a praxou celého bežného dňa, pretože nás neodvádza preč, ale učí nás byť v láske stále a cítiť svoje srdce. Pretože práve vonkajšie udalosti budujú naše falošné ego, buď ako obete alebo niekoho, kto má navrch nad druhými a my sa odvraciame od seba a stotožňujeme sa s falošným egom a nie s tým, čím v skutočnosti sme.