Keď šaty zachránia Dušu

Mala som za sebou naozaj dlhé zlé obdobie beznádeje a práve som prežila dni plné napätia a rozbitých posledných kúskov nádeje, že vzťahy sa dajú dokopy, že nájdem to, čo hľadám a že je nejaké východisko. Teda vždy je, ale ja som už dlho žiadne nevidela. A boli tu i finančné problémy. Cítila som ako padám dole, opäť na dno svojej duše.

Čo budem robiť? Už ma nič netešilo, nevedela som, čo by ma potešilo. A k tomu všetkému prichádzala jar a teplé mesiace a ja som nemala čo na seba. Ale ani peniaze nazvyš na nové šaty. Jediné, čo sa mi vtedy chcelo, bolo mať nové šaty. Nové, ušité zo starých látok, ktoré som niekoľko rokov skladovala, že raz z nich niečo bude... A teraz prišiel ten správny čas. Mozog vypol, ruky sa zamestnali a duša si oddýchla. Vzala som tie lacné látky, ktoré som kúpila kedysi vo výpredaji. Krásne, ale boli šialene lacné. No vhodné na jarné a letné šaty. Popravde šiť neviem. Iba návlečku na vankúš, obrus a tak. Nie som precízna, nie som dobrá v šití, ale tieto látky neboli páravé ani krčivé. Kvetinové úplety. Plné ruží, každý látka s iným vzorom. Nádhera. A ja som ich iba zošila do jednoduchých obdĺžnikových tunelov v dĺžke môjho tela a vytvarovala na postavu strihaním, viazaním a jednoduchými trikmi na štýl gréckej tógy či letných pareo. A po troch dňoch som mala trojo rôznych šiat. Dlhé ako pre bohyňu, vzdušné a romantické, vznešené i decentné. A áno opäť som sa cítila nesmierne krásna. Tak ocenená, pretože som si venovala pozornosť a i keď som bola pri šití veľakrát zúfalá a strihala som hlava nehlava, nakoniec z toho vyšli tri úžasné šaty, na ktoré som nesmierne hrdá. Pretože vznikli takpovediac z odpadových látok, vznikli v čase núdze, vznikli akoby z ničoho a zhmotnili sa do krásy, akú by som v obchode asi ani nenašla. Cítila som sa taká obdarovaná a cítila som akoby ku mne vysielali nehu a starostlivosť. Myslím, že sa cez ne ku mne prihovorila moja Duša, ktorá tu je vždy pre mňa, aby sa o mňa postarala. Dala som sa viesť a ona mi vyčarovala trojo nádherných šiat. A vedela som, že s takým božským šatníkom som už pripravená na božské časy.

Vždy, keď je žena úplne na dne, keď už nevládze ani vizualizovať, modliť sa a vlastne robiť nič z tých čarovných pozitívnych vecí, môže ju zachrániť kúsok krásy, ktorý jej pripomenie, že ona je stelesnením krásy. Môže to byť napr. malý kúpeľ nôh a pedikúra (tak toto mi vždy pomôže), ktorú si venuje sama sebe, umytie vlasov, voňavý krém, náušnice... čokoľvek, čo jej pripomenie, že jej telo je stále tu a je tu pre krásu.