.

Zamerajme sa dovnútra, kde sídli naša duša a sila. Stále sme rozptylovaní a lákaní vonkajším svetom, ale pokiaľ nemáme vo vnútri mier, zmierenie a prítomnosť, vonkajší svet sa stáva menej a menej sýtiacim a my siahame stále po silnejších drogách a závislostiach, ktoré iba prehlbujú našu prázdnotu vnútorného života.

Táto vizualizácia posiluje pocit vnútornej istoty, svetla, sústredenie sa na svoje vnútro a zdroj, zároveň je veľmi blahodárna i pre telo, pretože ho prirodzene uzdravuje a prináša mu silnú ochranu.

Toto duchovné cvičenie som si vytvorila, aby som sa lepšie spojila s vnútorným domovom, s dušou, s miestom, ktoré jediné ma môže skutočne zasýtiť, vyživiť a prijať, milovať takú, aká som a podľa mojich skutočných potrieb. Vzniklo v čase, keď nebol okolo mňa nikto, kto by mi rozumel, kto by ma objal a kto by ma nepovažoval za divnú, čudnú, šialenú pre to všetko, čo si myslím, cítim, prežívam a zažívam.

jednoduchá vizualizácia / Kryštálové Telo

Môžeme sa naladiť na akúkoľvek časť tela, i na telo ako celok, môžeme vizualizovať kedykoľvek a pri akejkoľvek činnosti, i keď len na pár nádychov a výdychov.

Predstavujeme si, že vnútro nášho krásneho tela, chrámu, ktorý nás nesie životom, tak toto tajomné a nevidené vnútro je posiate diamantami, polodrahokamami, kryštálmi trblietajúcimi sa vo svetle našej duše. Vízia sa bude vždy vyjavovať v rôznych farbách a v rôznych jaskynných podobách i skrytých puklinách, kde budú tie najjemnejšie a najžiarivejšie kryštáliky nás samotných.

Môžeme pocítiť a vidieť i tmavé svetlo a iné úkazy súvisiace s chorobou, bolesťou a zážitkami, ale opakovane si vizualizujeme kryštálovú nádheru, ktorá svojou pevnosťou a svetlom prežiari každý temný kút našej duše i tela.

Práca s dychom je dôležitá, ale práve vtedy je najúčinnejšia, keď sa dychom hľadíme zvnútra a je to utešujúci dotyk jemnosti a lásky. Nesnažme sa za každú cenu to zlé, choré a bolestivé zo seba vydýchnuť, ale stále sa držať predstavy kryštálovej čistoty a jasu, ktorou prirodzene sme pod nánosmi všetkých našich bolestí, spomienok a činov a dychom hladiť túto nádheru.

V niektorých prípadoch, ak je bolesť veľmi veľká, môže sa vynoriť predstava temnoty a tmy, chladu a iných tmavých a nejasných vecí. Vtedy je dobré si predstavovať čierne kryštály, ktoré sú krásne ako ónyxy, obsidiány, hematity, šungity a iné čierne polodrahokamy, ktoré v sebe nesú liečivú temnotu, ktorá všetko, i to zlé pohltí a vytvára pôvodný zdroj života, svetla a lásky. Takáto liečivá čierna vizualizácia, lesk a trblietanie čiernej nádhery, prináša to najväčšie spevnenie vnútorného sveta a pocit obrovskej istoty.