7 vecí vo vzťahu, ktoré muži naozaj milujú alebo 7 tajomstiev mužského šťastia vo vzťahu

21.07.2018

Prosím ospravedlňte tento marketingový názov článku, ale som inšpirovaná príbehom od Rebecca Boatman, ktorej rozhovory o vzťahoch som nedávno počúvala a ktorá zdieľa týchto sedem tajomstiev mužského šťastia spolu so svojim novým partnerom Drew Canole.

Občas sa prihlasujem na free zahraničné webináre a to nielen kvôli celkovému prehľadu vo svete sebarozvoja, ezoteriky a psychológie, ale i kvôli angličtine, ktorú sa snažím rozvíjať.

A tak som počúvala niektoré rozhovory na tému - Attract the Right Man.

Rebecca začínala tieto rozhovory s rôznymi inšpiratívnymi osobnosťami, väčšinou ženami, ale i mužmi a v tom čase bola ešte nezadaná. No počas tohto procesu prípravy rozhovorov sa jednoducho zamilovala a možno skutočne do toho pravého. Intenzívne pracovala na rozhovoroch na túto tému a zrejme sa dostala na tú správnu vibráciu :) a stalo sa to, po čom túžila.

A tu je tých sľúbených 7 tajomstiev mužského šťastia vo vzťahu, ktoré jej prezradil jej nový partner Drew:

1. Pochvala  a Uznanie

2. Rešpekt

3. Spojenie - Sex

4. Emocionálna intimita

5. Priestor

6. Fyzický dotyk

7. Bezpečie

- môj náhľad -

Pochvala je pre mužov naozaj dôležitá, najmä ak sú chválení za činy. Ženy chcú byť oceňované za to, čo stelesňujú, pretože ženy už sú "dokonalé". Ale muži jednoducho potrebujú výzvy a ciele a byť skutočne ocenení a pochválení za to, že ich dosiahli.

Alebo sex. Pre muža potvrdenie ženinej lásky a dôvery. Avšak iba ak muž ženu dobýva, nie, keď je žena lacná. Ak je žena pre muža výzva so sladkým koncom - milovaním, obaja sú spokojní.

Ten fyzický dotyk vnímam u mužov ako potrebu byť videnými a rešpektovanými. U žien je to viac o potrebe romantiky a nehy.

Bezpečie vníma muž podľa mňa ako vzťah, v ktorom môže veriť a nemusí sa báť zrady.

V konečnom dôsledku sú tieto potreby v mnohom podobné u mužov i žien, ak nie priam rovnaké. Len majú iný odtieň alebo lepšie povedané praktický obsah a realizáciu.

V každom prípade sa nechajme inšpirovať mužským pohľadom a ako sa hovorí, nevytvárajme si domnienky :) a priamo sa vždy spýtajme toho konkrétneho muža ako to má on. Tak ako to urobila Rebecca v rozhovore s Drewom.


ďalší článok inšpirovaný Rebekiným newslettrom -