Ako Muž vedie vo vzťahu

03.03.2019

V tomto článku sa budem venovať tomu, ako muž vedie vo vzťahu na začiatku zoznámenia, kedy sa vzťah rysuje a prehlbuje. A ako je veľmi dôležité nechať muža viesť, aby sme ostali v ženskej role a zároveň, aby sme neskončili samé alebo vo vzťahu s mäkkýšom. (neskôr možno napíšem o tom ako vedie muž v dlhodobom vzťahu...)

Ide o to, že my ako ženy máme tendenciu plánovať vo veľkom a "nenápadne" tlačiť veci dopredu. Manipulovať ženským spôsobom, pretože chceme byť čím skôr v záväzku. Muži nemajú ako prioritu sa zaviazať, i keď i oni túžia po hlbokom partnerstve, záväzok ako taký ich však z princípu skôr desí. Najmä ak majú pocit, že ich chceme zvábiť do svojich nekonečných pavučín.

Pre ženu je dobré, ak je citlivá a otvorená. Otvorene hovorí o tom, čo chce a čo nie, po čom túži a po čom nie. I po akom vzťahu túži. Ale priame otázky na muža, ako to s ňou on myslí a kam teda to randenie smeruje, je nátlak. Prečo? Muž chce mať pocit, že posúva veci dopredu. A dosahuje cieľ. Teda vzťah s tou pravou ženou.

Žena sa má nechať dobývať a má nechať priestor pre muža, aby jej ukázal, aký je a čoho je naozaj schopný. Nie slovami, ale činmi. Preto je dobré mať sebaúctu a hranice, nebyť sexuálne dostupnou len tak a chrániť si svoju citlivosť. Muž prirodzene vycíti, kde sú hranice ženy a buď to využije, ak žena žiadne nemá a potom zvyčajne stratí záujem, alebo ho to bude inšpirovať k dosahovaniu a k hlbšiemu poznávaniu ženy. Alebo odíde, ak nie je pripravený pre ženu so sebaúctou, ale taký muž nestojí za to.

Pre ženu je dôležité, aby si uvedomila, že muž nie je jej citová záchrana a že je dôležité hneď pri prvom lepšom nápadníkovi neprepadnúť zamilovanej posadnutosti. Žena má pochybovať a strážiť si svoje poklady. Byť láskavá, ale dôstojná. Úprimná k mužovi, ale nie manipulatívna. Muž ocení pravdu a ocení to, že sa s takouto ženou môže cítiť v bezpečí a nemusí sa obávať manipulácie. Manipulácia mužov kastruje. Vážne chceme tak slabého partnera, ktorého treba neustále manipulovať, aby robil aspoň sčasti to, čo chceme?

Buďme dôstojné vo vnútri seba i navonok a nebudeme mať potrebu manipulovať, pretože žena, ktorá si váži samu seba nemá potrebu manipulovať. A muž, ktorý chce vo vzťahu viesť a byť tým hrdinom, hľadá ženu, ktorá mu nechá priestor pre to, aby ukázal čoho všetkého je schopný a aký dokáže byť úžasný. Praví muži dokážu byť úžasní, ak im to dovolíme.