Chuť na sladké a prijatie vnútornej sily

29.10.2018

Chuť na sladké sa často zvyšuje pri strese, citovej osamelosti či frustrácii a zároveň je znakom i nedostatku určitých minerálov a vitamínov tele. Ale...

V tomto článku chcem písať o tom, že počas celkovej tranformácie - premeny, ktorou dnes veľa ľudí prechádza, si táto transformácia často vyžaduje stretnutie sa so svojou vnútornou silou. Jej znovuobjavenie, prijatie a liečenie. A i v takomto prípade môžeme cítiť veľkú chuť na sladké, ktoré nielen dočasne uvoľňuje a upokojuje, ale i dodáva rýchlu energiu priamo do krvi.

Sladké nám dodá nakrátko energiu - silu, ktorá nám chýba práve v prvej čakre. Prvá čakra je silným magnetom, centrom životnej energie, chuti žiť a prežiť, dáva vitalitu, sebavedomie a sebaistotu do nášho fyzického bytia. Veríme si, že sme tu správne a že sme v tom správnom tele.

Téma prijatia vnútornej sily, pravej sily Duše je úzko spojená práve s prvou čakrou, pretože pre naše realizovanie Duše tu na Zemi, je nevyhnutné byť plne vo svojej sile, teda byť v plnej sile prvej čakry, ktorá nám dáva silné základy pre to všetko ostatné, čo tu chceme žiť, zažiť a vytvoriť. Bez základov dom nepostavíš.

Chuť na sladké a prvá čakra majú spolu veľa spoločného. Chuť na sladké sa často vysvetľuje ako nedostatok lásky. Ale láska je predsa tá najväčšia sila vo vesmíre. Všetko teda do seba zapadá.

Čo s tým?

No, asi nám nič iné neostáva, iba prijať svoju vnútornú silu a zodpovednosť za svoje bytie. Je to rozhodnutie nás samotných na tých najhlbších úrovniach a vyžaduje citlivosť nielen na svoje rozporuplné vnútorné svety, ale i citlivosť na telesné pocity a pocity srdca ako také.

Vyživovať sa svojou vlastnou láskou a silou zvnútra a to bez toho, aby sme sa spoliehali na vonkajšie zdroje, zdroje druhých ľudí alebo tie božské. Pochádzame z toho božského zdroja a preto je pre nás úplne prirodzené vytvárať to nové akoby z ničoho, novú silu sami zo seba, tvoriť lásku len tak, lebo sme kým sme, vieme to a je nám to prirodzené.

Už len samotným vnútorným uvedomením a prijatím vnútornej sily, môžu prejsť dlhodobé chute na sladké. Rovnako tantrickou prácou samých so sebou. Otvorená a preliečená prvá čakra dokáže divy.