Dnes ma očarilo toto video o "Sebavedomí"

04.05.2018

"Čím viac si v súlade s dušou, tým viac si prirodzene sebavedomá, nemusíš robiť nič navyše, vyvíjať nijaké ťažké úsilie." Veronika Mihálková

Dnes ma očarilo úprimné video o seba - vedomí, o skutočnom sebavedomí, pretože Veronika hovorí o dvoch svetoch, o svete duše, kde sme skutoční a o svete ľudských výmyslov, názorov, myšlienok, domnienok, do ktorých sa od detstva chytáme a s ktorými sa mylne stotožňujeme.

Ak sme si skutočne vedomí sami seba, nepotrebujeme istotu a súhlas zo strany druhých. V ničom, pretože my vieme, kto sme.

Najsmutnejšie je, ak význam slov ako krása, sila, pravda, sebavedomie, múdrosť, úspech a mnohé iné, sa stávajú merateľnou vecou podľa aktuálnych kultúrnych a spoločenských pravidiel, ktoré prijímame zo strachu z odmietnutia druhými. Ale to odmietnutie príde tak či tak, pretože tieto šialené a vymyslené podmienky a merítka nikto nespĺňa a ak ich aj spĺňa, otriasa to inými oblasťami jeho života.

Pravý význam slova sebavedomie je o pravdivosti a prirodzenosti, úprimnosti a autenticite človeka v každodennom živote, bez ohľadu na to, či sme práve dole alebo hore. Lebo i to je relatívne. Byť dole je niekedy viac ako si myslíme.

Spomenula som si na Osha, ktorý hovorí, že nezáleží na tom, čo si myslí o tebe celý svet, ale na tom, čo si myslíš o sebe ty a čo dávaš sám sebe. I keby bol celý svet proti tebe, môže ti to byť jedno. Ak sme ukotvení sami v sebe... ak...

A to je tá cesta slobody...

video Pravé a falošné sebavedomie