Na čo si dať pozor u prírodnej kozmetiky

12.03.2019

Treba si dať pozor na nálepky na obaloch. Všetka prírodná kozmetika, ale i bio potraviny, ktoré sú zo zahraničia, bývajú dodatočne onálepkované popisom v slovenčine, avšak s nekvalitnou tlačou, ktorá sa zvykne rozpúšťať a zotierať dotykom rúk. Rôzne produkty sú takto onálepkované bez ohľadu na to, či sú prírodné alebo nie, ale zameriavam sa obzvlášť na prírodné produkty, pretože tu je pre spotrebiteľov naozaj dôležitá kvalita a zdravotná nezávadnosť.

Na obrázku vidíte zošúchanú nálepku na mojom bio telovom mlieku. Telové mlieko, krémy či iné kozmetické produtky si nanášame na telo rukami, no najprv chytáme obal kozmetiky alebo potravinového produktu. Takto sa môžu veľmi škodlivé látky z nálepky dostať priamo s krémom do kože a do lymfatického systému a v prípade potravín priamo do tráviaceho traktu.

Tieto nálepky s nekvalitnou tlačou sú podobne škodlivé ako bločky za nákup. Sú plné chemických látok, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú náš hormonálny systém.

Najlepšie je, vždy po zakúpení si produktov v obaloch, odlepiť nálepky s dodatočným slovenským popisom, alebo ak chceme byť úplne dôslední a i esteticky dôslední, môžeme preliať kozmetiku do dekoračných sklenených nádob.

Možno to vyznieva ako malicherná maličkosť, ale ak si zakúpime prírodný produkt, určite si nechceme do neho primiešať tlačiarensku farbu.