Naše staré zranenie a nový muž

18.08.2020

Posledné dni sa ku mne synchrónne dostali informácie, ktoré hovoria o pripravenosti vstúpiť do toho pravého vzťahu s tým pravým, ale iba za podmienky, že sme si skutočne vyliečili staré zranenia.

Čo vlastne znamená si vyliečiť staré zranenia?

Začať opäť cítiť

Tam, kde bolo predtým prázdno, či už na duši alebo na tele, začneme znova cítiť život, prúdenie a vieme, že si tento stav chceme užiť a chrániť a vieme ako na to, aby sme už neprepadli starých ilúziám a presvedčeniam, ktoré nás v minulosti zaviedli do zraňujúcich situácií. Prekročíme kruh a vstúpime akoby do novej reality a z nadhľadu vidíme, čo sa nám vlastne stalo, prečo to bolo nutné zažiť a čomu sme sa mali naučiť.

Veriť si a mať dôveru, že sa vieme ochrániť

Pokiaľ máme stále strach, že sa nám to zopakuje, často to znamená, že si nedôverujeme, že sa dokážeme ochrániť. Naše podvedomie nás strachom často chráni vstúpiť do vzťahu, keď ešte nemáme poriadne nastavené zdravé hranice a poriešenú sebaúctu. Vyliečená žena si verí, pretože ctí svoje zásady, intuíciu a hranice a tie sú jej najväčšou ochranou pri kontakte s mužmi.

Stotožňujem sa s názorom Stephana, že ak nemáme vyliečené naše staré emočné zranenia, v 99% si pritiahneme nesprávneho partnera.

Stephan Labossiere je vzťahový kouč a inšpirátor, ktorý ma ako jeden z mnohých zaujal svojimi názormi, ktoré sa spájajú i s vierou v boha, s cudnosťou pred uzavretím manželstva a najmä s veľmi triezvym hlbokým pohľadom na vzťahy. V nasledujúcom videu hovorí práve o tých 99%.

Zaujímavý je i príbeh youtuberky, Fully Raw Kristina, ktorá vstúpila do vzťahu až po roku a pol priateľstva a spoznávania sa. Nie, neplánovala to tak. Jednoducho to nebola láska na prvý pohľad a práve prežívala ťažké životné obdobie, v ktorom našla priateľa, zároveň bútľavú vŕbu, s ktorým sa spoznávali po duševnej a osobnostnej stránke. Takto by si to asi nikto nepredstavoval a neplánoval, nie je to zrovna ako z romantického filmu, ale na tom nezáleží. I toto je cesta k pravej láske, pretože do vzťahu obaja vstúpili, až keď boli emocionálne vyliečení z minulosti a skutočne sa poznali. Nedali sa obalamutiť vášňou a potrebou sa na niekoho hneď zavesiť. Dve zrelé bytosti s úctou k sebe i ku tomu druhému v danej chvíli urobili to najlepšie, čo mohli a to je pre ich vzťah naozaj veľmi dobrý základ. To, ako začne náš pravý vzťah, môže mať veľa podôb. I keď priznávam, že ja osobne preferujem niečo romantickejšie, tak tento spôsob vstupu do vzťahu mi dáva hlboký zmysel.

Niekedy stačí sa zamerať na to, aké sú naše predstavy a fantázie, po akom type mužov a situácií snívame, čo sa tam odohráva a ak sa na to pozrieme kriticky, často tam nájdeme seba v obrazoch, ktoré nám hovoria o tom, že máme nízke sebavedomie, cítime sa nedocenené alebo hľadáme otcovského liečiteľa pre naše bolesti. Typické sú predstavy plné napätia a drámy, ktorá nakoniec skončí dobre. Ale napätie a dráma sú len znakom starých zranení, ktoré nás neustále stresujú a lákajú nás opätovne zažívať horskú dráhu i v realite napr. chce ma - nechce ma... najväčší borec si ma konečne všimol... odmietol ma a nakoniec pochopil, že som tá pravá... Načo sú dobré tieto drámy? Žena, ktorá je pripravená pre spokojný vzťah s mužom, nevyhľadáva nepokoj, napätie a drámu.

Vyberá si cítiť bezpečie, lásku a rešpekt. A podľa toho si vyberá i muža...