Posolstvo (nielen) na tento týždeň

08.01.2018

Nebyť v napätí, nenechať sa naháňať a nenechať na seba tlačiť. Nie je možné byť plne ženou, ak na seba necháme vytvárať tlak, ktorý nás celé znervóznie a dotlačí do napätia nielen psychiky, ale i tela. A telo ženy je iba vtedy naozaj ženské, ak je v prítomnom a živom uvoľnení. Keď môže vnímať a reagovať.

Nemôžeme jednať žensky a byť zároveň pod tlakom. To je nemožné.

Riešením nie je sa skryť pred svetom, ale ukázať svetu svoju hlbokú sebaúctu. Vždy tu bude niekto alebo niečo, čo nás bude tlačiť smerom, ktorým nechceme ísť. Ak si skutočne vážime samé seba a sme plne žensky vedomé, nemôžeme brať takéto šialenstvá druhých vážne. Berieme ich na vedomie, ale nekonáme podľa nich.

Vždy a v každej chvíli, sa staráme o seba, o svoje vnútorné i vonkajšie blaho a rešpektujeme rozdielnosť druhých. Nemá význam bojovať a obviňovať druhých, že nás ničia a stresujú. Vtedy sa vôbec nestaráme o seba, ale o druhých, ktorých chceme obviňovaním a prejavenou agresivitou zmeniť. To je však cesta do pekiel.

Stačí povedať:

Takto sa necítim dobre... Toto mi nerobí dobre... Zle sa cítim

Takto sa cítim dobre... Toto mi robí dobre... Dobre sa cítim

Ak máme ako ženy priniesť, zrodiť skutočnú zmenu na tento svet, je jediná cesta ako to urobiť.

Čerpať z vlastných vnútorných zdrojov lásky, veriť sebe a svojim citom a byť pevným pilierom hodnôt, ktoré sú nadčasové a večné.


pieseň plná sila na začiatok týždňa