Tajomstvo dlhotrvácnych ruží

18.08.2019

Sestry, Bakulia Ayupova a Aida Samsonova, pôvodom z Ruska založili

Fleur du Luxe

Bakulia ako vyštudovaná právnička sa rozhodla ísť svojou vlastnou cestou a vytvoriť niečo, čo by ju skutočne napĺňalo. Spojila sily so svojou sestrou Aidou, ktorá je kvetinárka a doslova znovuzrodili starú stáročnú parížsku techniku uchovávania kvetín.

Bakulia so svojimi milovanými ružami

Technika "balzamovania" kvetín ako som ju ja nazvala, spočíva v tom, že sa kvety nechajú niekoľko dní napiť zmesou olejov, prevažne neškodným glycerínom, ktorý je súčasťou napríklad krémov, pričom glycerín nahradí v kvete vodu. Proces starnutia sa veľmi spomalí a ruža môže vydržať viac ako rok v nezmenenej podobe bez polievania a inej starostlivosti. Okrem ruží sa takto stabilizujú i iné kvety ako napríklad hortenzie či ľalie.

Bakulia a Aida

Bakulia vníma rozdiel v kultúre darovania kvetín v Rusku a v Austrálii, kde žije. V Rusku sa kvety kupujú a darujú častejšie. Chcela priniesť tento zvyk i do Austrálie a zároveň ponúknuť niečo výnimočné, kvety, ktoré dlho pripomínajú krásne prežité chvíle. "Milujem kvety a ich úžasné čaro a vždy som si želala uchovať si ten pocit viac ako len pár dní", hovorí Bakulia.

"Kvety vytvárajú úžasnú atmosféru a vzbudzujú pozitívne emócie, ktoré by sme si mali prejavovať vzájomne čo najčastejšie", myslí si Bakulia.

Fleur du Luxe ponúka netoxické kvety a zároveň fair trade kvety, ktoré čo najmenej zaťažujú životné prostredie. Bakulia je alergička a preto chcela vytvoriť niečo prírodné a neškodné pre ľudí a prostredie. Hľadanie tých správnych dodávateľov kvetín jej trvalo viac ako rok.

Sestry ponúkajú i ruže v rôznych nezvyčajných farbách, dokonca i v čiernej. Ruže sú však farbené prírodnými, často potravinárskymi farbivami a preto si Fleur du Luxe pri tvorbe úžasných kvetinových boxov fantázii medze nekladie.

A kto je najčastejším zákazníkom šikovných sestier, ktoré rozposielajú kvetinové boxi do celého sveta? No predsa muži :)