Totemy mládať a liečenie vnútorného dieťaťa

29.06.2018

Totemy zvierat, ich duchovné posolstvá a spojenie s ľudskou dušou sú už pomerne známou cestou sebapoznávania. Liečenie vnútorného dieťaťa je možné rôznymi cestami a jedna z nich je i spojenie sa so svojim vnútorným mláďaťom.

- Naše vnútorné mláďa -

Tento koncept mi bol vnuknutý ako cesta pre hlbšie spojenie sa so svojou nevinnou, hravou a nezranenou časťou duše, so živočíšnou životnou silou nášho vnútorného dieťaťa.

Koncept vnútorného dieťaťa je veľmi presný a účinný, ale ak využijeme koncept nášho vnútorného mláďaťa, môžeme naše vnútorné dieťa posilniť, vyliečiť a dodať mu silu, šťavu, životný elán, živosť a dravosť tam, kde bolo naše vnútorné dieťa dlhodobo podvýživené a nedocenené. Sú miesta duše, ktoré nemali toľko pozornosti a lásky, koľko potrebovali a tu môže pomôcť práve koncept vnútorného mláďaťa, ktorý nás rýchlo spojí s tými nevedomými časťami duše, ktoré čakajú na pohladenie a uznanie.

Naše vnútorné mláďa môže byť mláďa úplne iného zvieraťa, ako s ktorým pracujeme na "dospelej" duchovnej ceste. Naše vnútorné mláďa sa nám môže zjaviť vo vízii, ak sa stíšime a necháme ho k sebe prísť. Naše vnútorné mláďa je možno zviera, ktoré nás už dlho priťahuje a možno i máme nejaké plyšáky, talizmany, sošky s týmto zvieracím mláďaťom.

Naše vnútorné mláďa tu nie je na to, aby nám radilo alebo aby nás chránilo. Nie je múdrejšie ako my, nie je silnejšie ako my a nie je ani našim ochrancom.

Naše vnútorné mláďa oživuje našu radosť a živosť, zdvíha našu životnú energiu a chuť do života bez jasného dôvodu. Jednoducho len tak. Pretože život je hra a zábava, pretože život je záhada a dobrodružstvo, pretože

"som nažive a chce sa mi žiť"

Iný dôvod nepotrebujem. Taký je prístup nášho vnútorného mláďaťa.

Aké je naše vnútorné mláďa?

naučme sa od neho novým hrám

dovoľme si byť ako ono

každé zvieracie mláďa potrebuje niečo iné a každé má iné detstvo a výchovu, ako to súvisí s našimi vnútornými potrebami? čím sme si podobní?

Viaceré časti našej duše možno predstavujú rôzne mláďatá a môžeme to tak pociťovať v priebehu svojej cesty, ale na tom až tak nezáleží, dôležité je vždy nájsť v sebe radosť, ktorej poslom môže byť mláďa, ktoré sa chce práve s nami hrať. A možno iba teraz, v tejto chvíli a možno tu vždy bude, aby nás rozveselilo... na tom nezáleží, dôležité je, byť tu s ním teraz a radovať sa s ním, len tak, lebo sme...