Lunárne centrá ženy podľa Kundalini jógy

Podľa kundalini jogy je brada bod Luny a okolo tohto bodu sa otáča 11 energetických centier ženy, tkz. lunárnych centier, ktoré sa menia každého 2,5 dňa a vytvárajú dokopy 28 dňový cyklus. Vraj je to najjemnejší a najhlbší cyklus, ktorý môže žena precítiť a poznať v sebe.

Cyklus lunárnych centier ženy je vrodený a každá máme vlastnú postupnosť jednotlivých centier. Zmena postupnosti jednotlivých centier môže byť zapríčinená veľkou životnou traumou, inak ostáva po celý život rovnaká.

Tento cyklus nie je viazaný na fázy Luny ani na menštruačný cyklus.

Lunárne centrá ženy


čelo - hranica vlasov
líca
pery
ušné laloky
zátylok
bradavky
pupok
vnútorné stehná
obočie
klitoris
vstup do vagíny

Každé centrum má svoju jedinečnú citlivosť a súvisí s rôznymi emóciami a témami, ktoré sa u ženy striedajú ako vlny. 

U každej ženy si každá táto časť tela nesie v sebe vlastnú históriu a energetické odtlačky. Jemným dotykom a načúvaním môžeme oživiť a liečiť samé seba v jednotlivých lunárnych centrách.

Každé lunárne centrum je spojené s emóciami a témami, ktoré tiež súvisia s oblasťou tej ktorej čakry, kde sa jednotlivé centrum nachádza a zároveň na čo sa daná časť tela používa.

Moje vhľady

Napr. Pery sú bránou pre jedlo a slová a od toho sa odvíjajú rôzne témy. Sú nástrojom piatej komunikačnej čakry. Vnútorné sthená sú akoby obranou, ochrannou alejou, cestou do nášho lona. Súvisia so silou stáť si za svojim a byť pevná vo svojom smerovaní životom. Vstup do vagíny je miestom najväčšej hĺbky, ženskosti a zraniteľnosti. Zároveň však najväčšou bránou k poznaniu pravdy a bránou k hlbokým vhľadom. Líca prejavujú navonok naše pocity a sú jasnou správou o tom ako sa cítime a čo chceme. Zátylok môže predstavovať miesto dôvery a otvorenosti, kedy sa necháme unášať životom a padáme do ochranného náručia. Bradavky sú citlivé fontány a vždy sa v nich sčerí voda, ak zradíme samé seba a ignorujeme svoje city. Dávajú a prijímajú, sú cestou rovnováhy. Obočie je miestom pravdy a kontroly pravdy. Nenechá nás na pochybách, vždy ukáže jasnú pravdu a to nemilosrdne. Tiež súvisí s presadením sa. Klitoris je bod ženskej slasti a umožňuje nám precítiť po čom túžime, čo chceme zažiť a predovšetkým či to zažívame naplno. Učí nás poznať svoje vrcholy, hranice, maximum. Čelo - hranica vlasov je miestom vnútorných vízií, intuície a vedenia. Brána k vedomiu nadčasového bytia. Ušné laloky cítia, čo chceme počuť, čo hľadáme, sú bodom životnej zvedavosti a citlivosti k pohybu života. k pohybu okolo nás. Pupok je stred, naša sila a pokoj, ktorý si nesieme, ak sa cítime sebaisto v tom, kto sme.

Ako zistiť, ktoré lunárne centrum mám práve aktívne?

Na to vám neodpovie s určitosťou nik :). Iba vaša vlastná citlivosť k sebe. Možno je dobré si začať viesť denník, aby ste zachytili svoju jedinečnú postupnosť lunárnych centier.

Na túto tému odporúčam knihu od Gurutej - The Moon She Rocks You, Uncovering the Emotional Secrets of Women, ktorú je možné zakúpiť ako eknihu tu