Príbeh tela a jeho duše

Z prvotného prachu zeme sa utkali prvé telá a z prvotného víru vzduchu vzišli prvé duše. Aby život započal a vznikol oheň, museli sa tieto dve časti vesmíru spojiť, aby mohla vzniknúť voda, ktorá vyživí všetko živé, čo sa bude ďalej rodiť.

A tak sa telá utkané z prvotného prachu vesmíru rozhodli ísť si hľadať svoje duše. Duše sa spokojne vznášali a čakali, čo sa bude diať. V dave všetkých tiel bolo i jedno veľmi láskyplné telo, ktoré hľadalo pre seba rovnako láskyplnú dušu.  Avšak, ukázalo sa, že to nie je vôbec také jednoduché.

Mnohé duše sa z výšky dívali nadradene na telá. Posmešne a kriticky si ich prezerali. Láskyplné telo zosmutnelo, keď počulo tú vravu duší.

"Aha, aké tučné telo! Také nechcem."

"A tamto, to je príliš krátke a tamto sa akosi divne nakláňa."

"No a tamto, to by som musela rozrezať a dať vyplniť niečim, aby vyzeralo k svetu."

"Hm... pekné telo, ale zdá sa chorľavé, s takým telom nezvíťazím."

"No a toto je čo? Veď tomu chýba ruka!"

Láskyplné telo počúvalo ďalšie a ďalšie opovržlivé úvahy duší a nestačilo sa čudovať. Ako len rozsvietim oheň vo svojom vnútri, keď žiadna duša nie je schopná ma milovať. A ja by som takú neúctivú dušu ani v sebe nechcelo mať. To teda nie! Radšej zostanem chladné ako kameň.

Láskyplné telo kráčalo ďalej pustinou, ďalej od hmloviny duší. Myslelo si, že na konci nájde pokoj a počká, čo bude ďalej. Nakoniec si unavené sadlo a chrbtom sa otočilo tomu divadlo, čo tam predvádzali duše, ale i telá, ktoré si nevážili samé seba a snažili sa namysleným dušiam zapáčiť.

Ako tak láskyplné telo unavene sedelo, zrazu kdesi nad sebou započulo:

"Ó, aké krásne telo. Akoby bolo stvorené pre mňa. A tie krásne tvary a hlboké oči. A ako krásne sa musí vedieť usmievať. Tam by sami páčilo bývať. Hm... vidím, že má slabšie nohy. Budem sa o ne s láskou starať a budú mi dobre slúžiť."

V tom sa láskyplné telo otočilo a zdvihlo hlavu nahor. Nad ním sa vznášala krásna duša v éterickom bielom opare. Bola tichá a vyžarovala z nej láska. Láskyplné telo ešte nikdy nevidelo takú krásu a chcelo sa jej dotknúť. Ale malo strach. Už videlo toľko neúctivých duší a neverilo, že by táto duša bola skutočne iná. No nedokázalo odtrhnúť oči od krásy tejto duše a tak sa aspoň zhlboka nadýchlo jej éterickej hmly. A v tej chvíli, duša zletela priamo cez ústa do tela. A bolo.

Láskyplné telo našlo láskyplnú dušu. A oheň začal horieť a voda začala tiecť.

"Vybralo by si Láskyplné Telo tvoju Dušu?"

voľné pokračovanie: Tajomné zdroje Lásky v tele