Slávenie výročia 1. krvácania

Slávenie výročia 1. krvácania má veľký význam v živote ženy. Oslava 1. krvácania i keď dodatočná, oneskorená, možno už v prechode, dáva úctu tomuto nezvratnému a osudovému bodu a robí život ženy celistvejším a zmysluplnejším. Môj vzťah ku ženskému krvácaniu bol vždy posvätný a úctivý, i keď som nebola k tomu nijak zvlášť vedená. Možno i preto som nikdy netrpela veľkými bolesťami, či inými ťažkosťami ohľadom ženského cyklu. 

Svoju prvú oslavu vstupu do ženskosti som si usporiadala dodatočne až neskôr, krátko pred 30kou a kúpila som si krásny šperk, striebornú retiazku s bledoružovým opálom ako symbol mladého nevinného ženstva. Mám to šťastie, že poznám dátum svojho vôbec prvého ženského krvácania a každý rok v tento deň svätím a oslavujem svoju ženskosť a ďakujem za to, že som ženou. 

Prvé krvácanie je symbolom otvorenia sa TVORIVOSTI a vychutnávaniu života. 

Stávame sa rokvitnutým kvetom, ktorý žije, vytvára a priťahuje plnosť, hojnosť a štedrosť života.

Slávenie výročia prvého krvácania sa môže stať oslavou tvorivosti, ktorá je najväčším darom človeka. A ženská tvorivosť je darom, na ktorý mnohé ženy zabúdajú a preto časom chradnú, tvrdnú a sú nespokojné. Možno si nepamätáte presne, kedy ste prvýkrát krvácali, ale určite budete vedieť aspoň ročné obdobie, možno i mesiac a to už celkom stačí, aby ste si každý rok v danú dobu pripomenuli, aký dar ste dostali od prírody a oslávili a poďakovali za to, že ste ženou.

Odporúčam si kúpiť krásny šperk, nemusí byť vôbec drahý, niektoré z vás možno poteší kytica, či len jedna ruža alebo ovocný kôš. Oslávte svoju ženskosť, ktorá kvitne vo vašom tele. Každý rok si na výročie 1. krvácania kúpte darček, ktorý bude vyjadrovať vašu kvitnúcu ženskosť a krásu a život, ktorý prúdi vo vašom ženskom tele. A na veku skutočne nezáleží.

"Sme Ženy od narodenia až po smrť, teda sme Krásne od narodenia až po smrť"

Ženy, ktoré zo zdravotných dôvodov nikdy nemohli menštruovať, či prišli o svoje ženské orgány, môžu rovnako oslavovať silu, ktorá sídli v ich lone. Môžu si vytvoriť ženský oltár lona, kde umiestnia krásnu nádobu, misu, kalich, ktorý bude predstavovať ich lono a jeho dary. Pridajú kvety, kamene, sošku božstva a podobne... Na jemnohmotnej úrovni naše loná vždy nesú život a tvorivosť. Ako ženy sme nádobami života, vždy za každých okolností. Podobne môžu postupovať všetky ženy a najmä tie, ktoré práve prechádzajú zdravotnými ťažkosťami s lonom a chcú podporiť svoje ženské zdravie. Čaro takéhoto oltára lona prináša veľké uzdravenie na všetkých úrovniach života ženy.