Spojenie sa so studňou emócií - vizualizácia

Táto vizualizácia vznikla z vízie, ktorá mi ku mne prišla ako obraz toho, čo som práve prežívala a ako som bola práve naladená. Bola som hlboko naladená na svoje telo. Sedela som a nalaďovala som sa na svoju citlivosť, city a schopnosť cítiť. Cítiť seba, okolie, cítiť pravdu a predovšetkým sa nebáť byť autentická vo svojom cítení. Nech cítim čokoľvek. Pretože v mojom i v tomto svete sa deje toho veľa a je to spojené s rôznymi emóciami.

Vtedy som pochopila, že byť ženou, naozaj znamená predovšetkým cítiť a byť citlivá a že skrývať, čo cítim a "vydržať to" akoby sa nič nedialo, je tá najväčšia zrada, akú môžem voči sebe urobiť.

Cítiť často znamená plakať, odísť, stiahnuť sa, byť opatrná, byť v bezpečnej vzdialenosti a byť plachá. I to všetko je citlivosť. Citlivosť voči sebe, ktorá vytvára rešpekt a zdravé hranice, ktoré sú v konečnom dôsledku prospešné všetkým.


Aká bola moja vízia ?...

 .

Bola pokojná, ale plná živej citlivosti a vlnenia mojej vnútornej vody, ktorá všetko zachytáva. Sedela som na dne kamennej studne. Vlhkej a príjemne studenej. Sedela som tam mokrá a objímala som svoje ramená. Nebola mi však zima. Bola to vyživujúca vlhkosť a chlad. Bola to tá najčistejšia voda, akú som kedy videla. Sedela som v nej na dne studne. Vedela som, že je zdrojom moje vlhkosti a živosti v mojom živote, že je to voda, ktorá mi dáva život a silu. Prameň môjho života. Bolo tam tak ticho a predsa živo. Táto voda je všetkým, čím sa rozhodnem, aby bola. Je tvorivá a dávajúca život. "A sídli vo mne"

Táto vízia mi rozšírila vnímanie môjho tela. Dala hĺbku a pocit, čo je za ňou a odhalila mi ďalšiu vrstvu.

Ako na to

V prípade, že si želáte sa naladiť na svoju vnútornú studňu, stačí iba cítiť. Najprv iba cítiť, čo cítite a potom sa vydať hlbšie. A ešte hlbšie, až uvidíte sami seba v jadre svojich emócií. Nemusí to byť nutne spojené s víziou studne ako som to mala ja, ale ak vám to na začiatok pomôže, prečo nie. Môžete si jednoducho zameditovať na víziu samých seba v studni a môže vám to veľa odhaliť o vašom vnútornom stave, pretože každému príde trochu iná vízia, pocity a obrazy samého seba.

V každom prípade vízia hlbokej studne s čistou vodou je vynikajúca vizualizácia na spojenie sa so svojimi hlbokými pocitmi. S tými pravými pocitmi a čistým cítením, ktoré neklame, ale vedie nás v živote. Takúto vizualizáciu môžeme využívať kedykoľvek i počas dňa, keď sa potrebujeme lepšie naladiť na to, čo skutočne cítime. A dýchajme, uvedomujme si svoje dýchanie. To nás povedie tým správnym smerom.

Vzhľadom k povahe sviatku slnečného roka, Zimného Slnovratu, je táto vizualizácia vhodná práve v tomto čase. Veľmi krásne ladí s časom tichej a tmavej zimy, ktorá nás láka do svojich i našich hĺbok. A presne v tomto čase ku mne i prišla.