Spoločné tvorenie ženy a muža

V noci, tesne pred zaspaním som mala krátku víziu a vhlad do tvorenia vo vzťahoch. Spoločné tvorenie ženy a muža. Milovanie je súčasťou tvorenia, ale je to jeho najhmatateľnejší prejav. Môžeme tvoriť deti, ale rovnako môžeme milovaním tvoriť nové svety a zvlášť vstupovať do nových svetov či iných svetov. Preniesť sa tam, kde nás naše spoločné vedomie lásky prenesie. Vidím tam až možnosť presunov v rámci blízkych paralelných realít. 

Skutočné tvorenie medzi ženou a mužom totiž neprebieha iba na rovine dolných čakier, ale siaha až ku korunným čakrám. Iba tak je možné vytvoriť niečo, čo presahuje to, čo bolo doteraz. Zároveň takéto milovanie a vzťah prinášajú obom partnerom veľa životnej vitality a predovšetkým nekonečnej radosti zo života a každodenného tvorenia.

A čo som videla? Uvidela som seba a svojho partnera duše ako stojíme oproti sebe so zdvihnutými rukami vo výške srdca. Dlaňami obrátenými oproti sebe a jemne spojenými. Z našich dlaní vyžarovalo svetlo. Vedela som, že to je náš potenciál tvoriť. Spolu môžeme tvoriť, pre čo sa rozhodneme. Ísť tam, kam sa vyberieme. Byť sami sebou, ale spolu sme predsa viac. Táto vízia predstavovala možnosti partnerstva. Nebolo to o mne a mojom partnerovi, ale o tom ako to vo vzťahoch môže fungovať.

Ešte pred víziou ku mne prišli hlbšie pochopenia toho, že vzťah nie je na to, aby hojil naše rany, o ktoré sa mi sami nestaráme, ale aby podporoval v nás to dobré, čo už v sebe máme. Často sa hovorí o komplimentoch, aké sú dôležité. Áno, sú dôležité, ale chcieť partnera hlavne preto, aby nám dokazoval, že sme dosť dobré, krásne, múdre atď... a tým nám dodával sebavedomie, tak takto vedomé vzťahy nefungujú.  Sú pre nás podporou a oporou, ale nepodporujú naše hry ega, zranenej pýchy, či hry na dôležitosť. Rovnako nás vo vedomom vzťahu nikto nezhadzuje a neponižuje. Vedomý vzťah nás chce pravdivých a preto je možné iba na úplne pravdivej rovine v tomto vzťahu niečo riešiť, posúvať a spolupracovať. Je to ten najslobodnejší a zároveň ten najintímnejší a najhlbší vzťah.