Často máme na svojej duchovnej ceste, ceste životom kopu mylných predstáv. Jednou z nich je názor, že zázraky prichádzajú, keď si ich nejako zaslúžime. Iba ak sme už dosť duchovní, čistí, očistení, uvedomelí, dokonalí... najmä dokonalí v istom zmysle slova a najlepšie presvedčenie je, ak sme už dosť trpeli.

Blíži sa ďalší sviatok slnečného roka, viac o sviatkoch tu Sviatky Slnečného roka, ktorý voláme Májky, stavanie májok a je to náš pôvodný pohanský sviatok, ktorý je astronomickým stredom jari. Alebo lepšie povedané vrcholom jari. Tento rok bude Slnko na 15°Býka, čo znamená stred jari a bude to 5. mája v sobotu. V tento deň bude jar na vrchole....

Dnes som premýšľala o udalostiach posledných dní, o spomienke na minulý život mníšky, o jej astrálnom zjavavení, o vplyve tranzitujúcej asteroidu Vesta cez môj horoskop, o všetkom bližšie a pre vysvetlenie píšem v článku Tranzit Vesty cez natálny Neptún.

Každý rok v tomto období zbieram bylinky. Jar je skutočným požehnaním pre bylinkárov. Neďaleko našej záhrady je dlhodobo opustená záhrada s pokazeným plotom. Sú v nej krásne brezy, ihličnany i ovocné stromy a stará chatka. Minulý rok som tam objavila zopár trsov hluchavky škvrnitej. Je to väčšia odroda hluchavky, ktorá nerastie úplne bežne v...

Znamenie

24.04.2018

Zdieľam jednu skúsenosť s potvrdením od vesmíru, ktoré prišlo ihneď ako som si v duchu túžobne povzdychala: "Všetko sa raz zmení", pretože som práve bola v ťaživej situácii, ktorá sa stále nemenila a ja som skutočne nevidela východisko ani nepoznala nikoho, kto by mi reálne mohol pomôcť alebo mi aspoň poradiť.

Dnes som sa zobudila skoro nadránom z nepríjemného sna. Bol v ňom jeden muž z minulosti, s ktorým som síce nič nemala, našťastie!, ale určité napätie a príťažlivosť medzi nami predsa len bola v čase, kedy sme pracovali na rovnakom pracovisku.

Pred 12 rokmi nastalo u mňa spontánne vyliečenie maternice od myómu, kedy mi maternica vypudila myóm von z tela. Mala som 20 rokov, malé znalosti z alternatívnej liečby a predsa sa mi nakoniec podarilo s pomocou intuície a osudu víjsť z toho čo najlepšie. Viac o tom píšem tu.

Práve som dopozerala úžasný webinár o prsiach, maternici, krčku maternice, o praktických tipoch, o našej zodpovednosti za svoje zdravie s kopou skvelých info, o ktorých sa nie tak často hovorí, ale sú nesmierne dôležité, aby sa žena mohla zodpovedne rozhodovať o svojom zdraví.

Polodrahokamy, s ktorými pracujeme na viacerých duchovných úrovniach a ktorých vibrácie využívame na rôzne účely, sa dajú obradne a veľmi krásne čistiť práve lístkami rastlín, ktoré obsahujú veľa vonných silíc.

Nevnímam seba ani druhého človeka ako niekoho, kto by ma mal dopĺňať, kto by mal byť tým, čo mi chýba. Nevnímam muža ako doplnok ku mne, bez ktorého nie som dosť celistvá. Nebolo tomu vždy tak, ale uvedomila som si, že je to veľmi bolestivý a závislý pocit, ak vnímam muža ako svoju druhú polovicu.

Včera som videla inšpiratívne video Zuzany Hozhoni - Znovuzrodenie Ženy - , ktoré natočila k pripravovanému semináru. Toto "propagačné" video je však krásnym rozprávaním a výpoveďou jednej ženy pre ženy a o ženách. V tých bolestivých i radostných okamihoch. A táto myšlienka ma úplne dostala:

Vo štvrtok som si kráčajúc od zubára urobila radosť a zašla som do kníhkupectva, len tak sa inšpirovať. Hneď na prvý pohľad mi učarovala kniha, ktorá ma svojou obálkou nesmierne priťahovala. Zalistovala som v nej a vedela som, že je pre mňa.

Lesley trpela psychickými problémami a izolovala sa do samoty. Žila v blízkosti lesa a tak sa každý deň vybrala na prechádzku. Začala kŕmiť miestne vtáctvo až sa po rokoch z toho vyvinulo pevné puto medzi ňou a operencami. Pozorovala ich, spoznávala, dokonca dnes už vedie vlastný osobný výskum pozorovaním, ktorý odhaľuje nové súvislosti a...

Jar a Čakry

03.04.2018

Odkedy sa viac venujem sláveniu sviatkov slnečného roka, viac tu Sviatky slnečného roka, tak objavujem každoročne sa opakujúce súvislosti a príhody, ktoré ku mne každý rok v tom istom období prichádzajú. Jednotlivé sviatky roka mám už nacítené, ale každý rok sa ich vnímanie a chápanie prehlbuje.

Podzemný chrám - The Shell Grotto - Jaskyňa mušlí, bola objavená v prvej polovici 19. storočia v Anglicku. Doteraz nik netuší, prečo bol tento čarovný malý chrám vybudovaný, komu patril a kto ho dal vybudovať.

Každý z nás používa veľa hesiel, aby sa prihlásil do svojho mailu, sociálnych sietí, do obľúbených eshopov a iných účtov, ktoré používa. Najbezpečnejšie heslá sú tie, ktoré obsahujú i čísla. A tak je tu priestor pre spojenie čarovných afirmácií a numerológie s heslom, ktoré nás pozitívne ovplyvní a zároveň si ho ľahšie zapamätáme.

Dnes poobede nastáva jarná rovnodennosť a ku mne prišiel článok, ktorý je o tom, čo sme sem, v tejto novej dobe ako ženy (i muži, ale píšem ako žena za ženy) prišli vybudovať.

Dnes mi pristáli v schránke nové vykladacie karty od škótskej umelkyne - Lisa Cunningham - ktoré som objavila náhodou cez youtube. Rada objavujem nové a menej známe karty a najmä tie, za ktorými stojí skutočná umelecká práca a nie sú len výtvorom počítačovej grafiky. Lisa vyhrala súťaž britského časopisu Soul and Spirit magazine a tak sa jej karty...

Havajská liečivá metóda na uzdravenie a vyladenie vzťahov do pôvodného rytmu a harmónie je pomerne známa. Najkrajšia a najsilnejšia však je, ak začneme u seba. Ak začneme liečiť seba cez prepáčenie sebe, odpustenie sebe, lásku k sebe a poďakovanie sa sebe.

Pýcha je i to, keď si myslíme, že vieme a pritom nevieme. Mnohým sa stáva a mne sa to stalo tiež, že som nedokázala pochopiť ako nemôžu iní ľudia vidieť to čo ja, chápať súvislosti a nazerať na to "osvietene". Veď to je predsa jasné, že...

Ak sa oddelíme od našich zranených častí, "zlých" častí duše, strácame silu, nie sme celiství a žijeme len na pár %, nie naplno. Nech sú už naše časti duše, naša minulosť, skúsenosti, zážitky, činy, chyby, omyly, hriechy... nech sú akékoľvek, sú našou súčasťou a je našou zodpovednosťou sa k nim postaviť dospelo, prijať ich, liečiť ich a postaviť sa...

Predstavujem vám moje nové karty totemov zvierat, ktoré ku mne dnes pricestovali. Sú ešte krajšie ako na obrázkoch a videách.

Na základe nedávnych malých náhod, informácií i zmiešaných snov, ku mne prišiel silný pocit a pochopenie ohľadom nášho srdca. Srdce je ten portál, tá cesta a to, o čo sa tu hraje. - Hraje - v zmysle bojuje a čo sa snaží získať "zlá strana" na svoju stranu. Veľmi zjednodušene povedané.

Naparovanie yoni alebo jednoducho ženského lona, je stará liečebná metóda, ktorej korene siahajú do staroveku a ďalej. Princíp spočíva v tom, že výpary z bylinného záparu, sa nechajú pôsobiť na ženské lono, teda priamo na pokožku a sliznicu lona.

Každý deň je dôležité sa rozhodnúť, čo chceme vyžarovať. Aká sme vibrácia pre tento svet a čo je v nás samotných. Môžeme mať v sebe všetko, ale vždy je dobré si určiť kotvu, ku ktorej sa vraciame napriek víru všetkých emócií, pozitívnych i negatívnych.

Čas Hromníc je čas, kedy sa do našich životov navracia slnečné svetlo. Hromnice sú astronomický stred zimy, teda deň, ktorý je presne uprostred medzi Zimným slnovratom a Jarnou rovnodennosťou. Tento rok pripadajú na 3. februára, ale každý rok sa slávia v ten istý dátum, 2. februára.

Recept som vymyslela nečakane a tak som sa o neho rozhodla hneď podeliť.

S kartami pracujem už asi 20 rokov. Prešla som si rôznymi obdobiami a spôsobmi práce s kartami. Karty vedia i zavádzať, ak zavádzame sami seba a nechceme vidieť pravdu. Ak nemáme pokoru v sebe a voči životu. Mala som veľa sád kariet, dnes mám vždy iba tie, ktoré sú práve v súlade s mojou cestou.

V dnešných časoch je psychospirituálna kríza na vzostupe a stretáva sa s ňou v menšej či väčšej miere veľa ľudí rôzneho veku. Pripomína mi prací program. Jednoducho začne a perie.

Nakoniec som si ešte vytvorila jednu nástenku vízií okrem tej novoročnej a lapaču snov. Inšpirácia bola tak silná, že sa to nedalo ignorovať. A z výsledku som ešte viac nadšená ako pri predošlých dvoch želacích projektoch.

Každý deň

08.01.2018

Každý deň... to čo robíme každý deň, tým sa stávame a to tvoríme. Ak túžime byť iným človekom, vytvoriť niečo nové, nestačí to robiť občas. Začiatky však sú také. Ochutnávame, skúšame, postupne to pridávame do života.

Nebyť v napätí, nenechať sa naháňať a nenechať na seba tlačiť. Nie je možné byť plne ženou, ak na seba necháme vytvárať tlak, ktorý nás celé znervóznie a dotlačí do napätia nielen psychiky, ale i tela. A telo ženy je iba vtedy naozaj ženské, ak je v prítomnom a živom uvoľnení. Keď môže vnímať a reagovať.

Lapač snov, ale nie snov, ktoré sa nám snívajú v noci, ale snov, ktoré snívame vedome a túžime po ich naplnení. Sny, ktoré by sme radi videli zhmotnené v realite a zažívali ich celým telom i srdcom.

Duša kostí

06.01.2018

Prišla ku mne vízia vnútorného sveta kostí. Stalo sa to pri rozjímaní - meditácii, ktorá ma zaviedla opäť do hlbších vrstiev mňa samotnej. Bola som vtiahnutá do veľkého priestoru mojej kostnej jaskyne, do samotných pórov kostí, do medzipriestoru kostných buniek, kde som sa cítila veľmi bezpečne a pevne. Akoby som bola v bielom chráme plnom svetla a...