"Duša" Epsomskej soli

Epsomská soľ alebo síran horečnatý, je vynikajúcim prírodným prostriedkom detoxikácie a liečivom pri rôznych ťažkostiach. O liečivých účinkoch epsomskej soli sa nebudem rozpisovať, pretože sú na rôznych weboch podrobne vypísané.

Doma mám epsomskú soľ do kúpeľa i epsomskú soľ potravinársku, vhodnú na pečeňovú očistu a ako prírodné preháňadlo. Z môjho pohľadu epsomská soľ jednoducho patrí do každej domácnosti.

V homeopatii sa z tejto soli vyrába liek, ktorý má v obraze okrem iného i pečeňové, močové a kožné ťažkosti, ale oveľa zaujímavejší je psychický obraz tohto homeopatického lieku podľa Jána Scholtena.

Magnesia sulfurica je homeopatickým liekom vhodným u osôb, ktoré sa nevedia vyrovnať so svojim vnútorným hnevom voči sebe a partnerovi. Navonok sa hnevajú a sú podráždení na partnera a vo vnútri majú strach zo straty partnerovej lásky a hnev na seba, že to nedokážu zmeniť. Môžu to byť i veľmi podozrievaví a žiarliví partneri.

Silne tu vnímam závislosť na citové väzby, ktoré nám spôsobujú neustále výbuchy hnevu a nespokojnosti. Citové väzby, bez ktorých nedokážeme žiť, ale nedokážeme žiť ani s nimi. Je to začarovaný kruh hnevlivej závislosti vo vzťahoch a požadovačnosť, ktorá nikdy nie je naplnená a preto vyvoláva neustále podráždenie.

         

          Posolstvo Epsomskej soli

Dávam biely začiatok, dávam svetlo prázdnoty a znovu otváram dvere  k novým možnostiam.

Strhávam staré masky, väzby, dotyky a zmývam tvoje zranenia, ktoré zaschli na tvojom tele i v tvojom srdci.

Neliečim odpoveďami, ale novou čistotou a prázdnotou, ktorá je plná svetla.

Som svetlo, ktoré netvorí, ale ktoré čaká až mu dáš život.

Ver mi, že nájdem, čo je v tebe odumreté a ver mi, že to odnesiem. Nebojujem, ale strhávam so sebou všetko mŕtve a falošné.

Poddaj sa mi ako prúdu bielej rieky, ktorá vie, že smrť nepravdy nie je smrť Duše.

                                                                                        .


Očistný obradný kúpeľ v čase Zimného Slnovratu

Očistný kúpeľ v epsomskej soli som si zvolila ako obrad krátko pred Zimným Slnovratom, aby som sa očistila od starých nánosov ega, citových väzieb, závislostí  a energetických povrazcov, ktoré ma spájali s ľuďmi, situáciami, spomienkami, ktoré už boli za mnou a iba ma zaťažovali na srdci i tele.

Pri kúpeli som si zapálila sviečku a nechala vodu a epsomskú soľ, aby zo mňa vytiahli všetko, čo mi nepatrí a už mi neslúži. Umývala som sa prírodnou špongiou a zamerala som sa na časti tela, kde som cítila, že som zablokovaná a zaťažená energiami minulosti. Viac ako relaxačnému ležaniu, som sa venovala umývaniu pokožky a zmývaniou starých nánosov.

Až po kúpeli prišla ľahkosť a pocit čistoty, ale skôr takej novej čistoty, nového a zatiaľ nedotknutého začiatku. Kúpeľ pôsobil na ochranný obal tela, ktorý je veľmi prepojený s kožou a je to ten najhrubohmotnejší energetický obal aury. Aspoň u mňa to tak pôsobilo. Akoby som mala po kúpeli na koži ešte ďalšiu jemnú energetickú kožu. Bolo to príjemné. Akoby som bola zahalená v mäkkom láskyplnom "želé".