Kôstky a jadierka

Kôstky a jadierka plodov, ktoré zjeme, môžu byť použité v rôznych obradoch a čaroch. Jedením plodov sa dostávame k podstate života, ku jadru, ktoré nesie v sebe ďalší nový život a zahrňuje v sebe všetko vedenie.

"Kôstka či jadierko sú malým vesmírom, ktorý má všetko a vie všetko."

Rovnako všetky semienka ostatných rastlín.

Príklady použitia kôstok či jadierok z plodov, ktoré zjeme:

čary lásky - kôstky a jadierka plodov, ktoré zjeme my i partner, obe semienka môžeme nosiť spolu ako symbol spojenia dvoch vesmírov, alebo ich spolu posadiť, či darovať živlom ako oheň, voda... môžeme si z nič urobiť vrecúško lásky, ktoré bude talizmanov našej lásky, napr. jablkové jadierka a iné...

ochranné čary - semienka môžeme používať i na vytvorenie ochranného kruhu či rôzneho iného geometrického útvaru ako pentagram, hexagram a podobne...

Najmä väščie kôstky sú vhodné na vytváranie čarovných obrazcov, napr. kôstky broskýň, marhúľ, avokáda a iné...

Používam 6 mnou zjedených červených kôstok z broskýň, ktoré som dostala v lete od známych. Vytváram tak hexagram uprostred ktorého sa spájam do posvätnej jednoty, jin a jang, hieros gamos, a tiež do spojenia dvoch spriaznených duší.

Semienka môžeme zakopať do zeme okolo celého pozemku či miesta, kde chceme vytvoriť ochranu. Vizualizujeme si ako z nich rastú ochranné stromy/rastliny, ktoré sú tam na energetickej úrovni. Na fyzickej úrovni nemusia vyrásť. Dôležitá je neviditeľná, no zato skutočná ochrana miesta.

Semienko plodu, ktorý sme zjedli,

je už samé o sebe je pre nás ochranným predmetom, pretože predstavuje našu celistvosť a jednotu, predstavuje nás samotných ako jeden vesmír.

Možností ako využiť rôzne semienka z plodov, ktoré sme zjedli je samozrejme oveľa viac a tvorivosti sa medze nekladú.