Kráľovnina ríša - vizualizácia

 Táto vizualizácia sa mi zjavila ako vízia, ktorú som následne uchopila ako liečivú vizualizáciu mojej vnútornej sily.

"Vnuknutia obrazov a iných svetov, môžu byť pozvánkou na nadviazanie vzťahu s našimi rovinami bytia, ktoré boli doteraz nedostupné a hlboko uložené v našom podvedomí či nevedomí."

Keď ku mne prišla táto vizualizácia, bola som v hlbokom a bolestivom procese, kedy som sa cítila nesmierne bezmocná a chytená do pasce životných udalostí, ktoré som nevedela roky zmeniť, i keď som sa veľmi snažila.

Uvidela som samu seba vo svojej ríši. Nebudem bližšie opisovať túto ríšu..., ktorá ma úplne uchvátila a odkazovala ma hlavne na to, čo sa deje v mojom srdci a v emocionálnom svete. Nebola to len príjemná predstava, ale naozaj som sa cítila v tejto ríši ako doma. Bolo to pravdivé zrkadlo toho, čo sa na určitej hlbšej úrovni deje vo mne. Cítila som, že tam patrím. Bola som tam však len ja, pretože sa jednalo o akýsi vnútorný stav a jeho metaforický obraz, ak by sa to tak dalo nazvať. Vnútro Duše na určitej pre mňa momentálne prijateľnej rovine.

"Moja ríša ma prekvapila farbou prostredia a mojich šiat, ktorú by som asi k sebe vedome nepriradila, ale páčila sa mi."

Vždy, keď sme chytení do ťažkých životných udalostí, sa cítime ako v zlom sne a chceme žiť iný život a možno i na inej planéte. Vtedy sa často stáva, že jediný spôsob ako prežiť, je zároveň žiť v inej paralelnej realite, ktorá nám pripomína čím sme, čo všetko dokážeme a ukazuje nám našu skutočnú podstatu, ktorá vychádza z lásky. Nemyslím tým únik do sveta fantázie, ktorá nás pohltí natoľko, že nedokážeme rozoznať, čo je tu a čo tam v iných svetoch, ale myslím citlivé vnímanie iných rovín, ktoré nám prichádzajú na pomoc a dávajú nám nádej a silu, aby sme to všetko vydržali, i keď je to nesmierne ťažké a boľavé.

Moja vlastná ríša, v ktorej som seba videla ako kráľovnú mi priniesla i nové meno, ktoré som si zvolila v súvislosti so vzhľadom tejto ríše a zároveň sa moje meno, ktoré však platí iba v tejto ríši, stalo akýmsi kľúčom, ktorý mi otvára dvere do tejto ríše. Pomyslím si na toto meno, v duchu ho vyslovím či zašeptám a tak sa mi ľahšie otvárajú dvere do tejto ríše.

Nesmie to však prísť z mysle a byť vymyslené z túžby po ďalšej duchovnej senzácii. Najlepšie je, ak takáto ríša vznikne zo skutočnej životnej udalosti, či životnej bolesti, z niečoho, čo ju otvorí alebo napr. z liečivej meditácie, ktorou chceme nájsť opäť svoju stratenú rovnováhu. Táto ríša nie je iba jedna z našich želaných fantázií, je to skutočný vhlad do nášho vnútorného sveta. A preto je táto vizualizácia kráľovninej ríše prístupná za určitých podmienok a nemožno si ju celkom vynútiť alebo vymyslieť. I keď i to je možné, ale jej pravdivosť a sila bude o to menšia a my po čase na ňu asi zabudneme.

Naša ríša sa po nejakom čase môže meniť, najmä po hlbokých a veľkých zmenách v nás.

Vstúp do svojej ríše... kde si kráľovnou
Vstúp do svojej ríše... kde si kráľovnou