O labuti a ženskom princípe

03.03.2019

K tomuto článku ma inšpiroval indiánsky príbeh o labuti, ktorý rozpráva príbeh mladej labuťky, ktorá túži poznať budúcnosť. A tak požiada o povolenie vstúpiť do veľkej čiernej diery, ktorá je bránou do iných svetov. Avšak vstúpiť smie iba vtedy, ak dokáže prijať z budúcnosti všetko, čo tam uvidí a bez toho, aby sa to snažila zmeniť. Malá labuťka sa pozrie na svoje nevábne kačacie telíčko a súhlasí. Rozhodne sa byť verná veľkému plánu a nebojovať proti nemu. S dôverou sa poddá veľkej čiernej diere, ktorá ju pohltí. Po niekoľkých dňoch sa labuť opäť objaví na hladine jazierka. Ale už je iná. Premenená, biela, s dlhým krkom a nesmierne pôvabná. Pre jej schopnosť dôvery a  prijatia absolútne všetkého, obdržala milosť a bola premenená. A dostala dar vstupovať do iných svetov.

Preto labuť predstavuje stav milosti.

príbeh som prerozprávala podľa knihy - Medicínske karty, Jamie Sams & David Carson

Toto je ženský princíp v praxi v mnohých ohľadoch. Môžeme hovoriť o schopnosti zhmotňovať cez odovzdanie sa vyššiemu plánu, o schopnosti pokorne nasledovať prúdy života, o schopnosti tvoriť v súlade s veľkým plánom, o schopnosti milovať i to nepoznané, lebo nepoznané pochádza z božského zdroja. Preto všetko sa stala labuť krásnym stvorením, ktoré cíti a vidí budúcnosť, ale nie preto, aby ju menila, ale s láskou prijala.

Totem labute je ženskosť v praxi. Labutia krása v nás vyvoláva pocit, že nás odnáša kdesi preč, za hranice myslenia a bežného vnímania. Do sveta, kde krása a súlad sú viac ako hrubá sila a moc. Labuť svojou ladnosťou pláva do iných svetov a všetky dvere sú pre ňu otvorené. Všade prináša krásu a vznešenosť, ktoré sú dôležité atribúty ženskosti, ktorá povznáša a dvíha vibrácie tam, kde je málo nádeje a viery.

S labuťou je spojená i naša slovanská bohyňa Lada a naša slovanská ženská duša.

Otázky na zamyslenie:

Viem sa odovzdať prúdom života a vesmíru ladne a s dôverou?

Chcem byť krásna ako labuť a vzdať sa svojej kontroly a plánovania?

Cítim sa ako labuť, ktorá žije svoju pravú ženskosť?

Alebo sa cítim ako malé škaredé káčatko, ktoré nemá nádej do budúcnosti, pretože sa bojí odovzdať vírom vyššieho vedomia a nepoznaného sveta?