Obrad uctenia ženského tela


Liečivý obrad, ktorý:

 • nás vracia späť do nášho tela
 • zvyšuje citlivosť a prežívanie prítomnosti v tele
 • navodzuje spokojnosť s vlastným telom
 • prináša pocit úžasnosti a celistvosti seba samej
 • nás sýti a vyživuje, pretože nedostatok pozornosti a lásky môžu naše telá zažívať pre naše vlastné odmietnutie no i pre predsudky a ignoráciu okolia a kultúry, kde žijeme
 • ...

Jedná sa o niekoľkodňový obrad, kedy sa každý deň venuje jednej časti ženského tela. Môžeme ho rozdeliť na 13 dní. A opakovať napr. od začiatku menštruácie po ovuláciu a i... (obrad je samozrejme vhodný pre každú ženu, i pre malé dievčatká i ženy po prechode či tehotné a dojčiace matky). Rozdeliť si ho môžeme na ľubovoľný počet dní a tak ako nám to vyhovuje. V podstate je ho možné robiť i v jeden deň, ak si vyhradíme dostatok času a vykonáme prípravu. Ale keďže sa jedná o veľmi silný liečivý a hlavne potrebný obrad v živote ženy, je dobré ho robiť každý deň po častiach, pretože je to časovo a organizačne menej náročné a dostupné takmer pre každú ženu.

Rozdelenie na 13 dní:

 1. vlasy, pokožka hlavy
 2. tvár
 3. krk , dekolt
 4. ramená, paže, ruky
 5. prsia
 6. pás
 7. podbruško
 8. yoni
 9. zadok
 10. stehná
 11. kolená, lýtka
 12. členky, nohy
 13. chrbát, chrbtica

Poradie môže byť ľubovolné, ale pekne od hlavy po päty sa každý deň približujeme viac a viac k zemi a k spojeniu s ňou.

Na konci som dala chrbát, chrbticu ako oporu celého tela, ktorá určuje jeho držanie a vyjadruje náš postoj a sebadôveru. V tento deň je vhodné zaradiť strečing, masáž či iný relax pre chrbticu napr v podobe zdravého pohybu.

Obrad si môžeme rozdeliť na oveľa viac dní a každý deň sa venovať detailnejším častiam nášho tela alebo si na každú časť tela vyhradiť oveľa viac dní alebo toľko koľko potrebujeme.

14. deň - Oslava celistvosti

Po trinástich dňoch by sa mohol obrad považovať za ukončený, ale je dobré ho slávnostne uzavrieť. Je to taká bodka za našou premenou a oslava nového pocitu zo života a privítanie novej radosti zo seba samej. Zároveň môžeme v tento deň rozjímať, čo všetko sa zmenilo a čo nám to prinieslo. Pekne sa upravíme, dáme si niečo dobré, zatancujeme si nahé, jednoducho čokoľvek, čo vyjadrí náš nový radostný pocit zo seba samej. Je to ako deň znovuzrodenia.

A potom sa môžeme opäť pustiť do ďalšieho cyklu sebazvelaďovania a precítenia svojej prirodzenej krásy v ďalšom obrade. A tak kráčať ku dokonalej spokojnosti samej so sebou.

Ako prebiehajú jednotlivé dni?

Každý deň sa venujeme inej časti tela. Základ je dotyk a jemná starostlivosť. Dotýkame sa tela a ďakujeme mu za všetko. Môžeme využiť kozmetické procedúry, ale dôležité je naladiť sa na to, čo tá ktorá časť tela cíti a nesie si v sebe. Hľadíme a nechávame k sebe prichádzať pocity a obrazy a načúvame svoju telu. Môžeme si o tom robiť i zápisky ako rozhovor a posolstvá od nášho tela.

Obrad môže prebiehať i tak, že každý deň ozdobíme tú ktorú časť tela, či už viditeľným alebo neviditeľným spôsobom napr. oblečenie, šperky alebo drahý vonný krém či parfum.

Alebo si každý deň urobíme vizualizáciu liečivého svetla na tú ktorú časť tela a sledujeme aké svetlo a farbu potrebuje.

Možností je veľa a každý si nájde svoj spôsob uctenia svojho tela.

Vyčleníme si niekoľko minút denne napr. ráno, večer alebo kedy nám to vyhovuje a máme čas. Niekto bude mať pol hodinu a urobí si i očistný obrad s kadidlom, niekto zasa vykoná krátky obrad každý deň po osprchovaní sa, či pred zaspaním. Je to rôzne. Dôležité je naladiť sa a načúvať. Nájsť si čas a byť tam iba pre telo.

...púšť sveta je veľká, no oáza sa skrýva v nás...
...púšť sveta je veľká, no oáza sa skrýva v nás...