Príhoda s bohyňou Yemaya

Táto príhoda troch na seba nadväzujúcich synchronicít sa stala v čase, kedy som potrebovala radu a pomoc zhora. Prosila som a žiadala. Bola som na dne. Odpoveď príde vždy taká, aká je pre nás najlepšia. Často žiadame to či ono, ale vyšší zámer chce, aby sme sa viac otvorili láske, odstránili nánosy falošného ega, či rozvinuli nové vlastnosti či schopnosti. Alebo jednoducho uvideli veci v pravdivom svetle. V každom prípade odpoveď príde vždy.

Dnes túto lekciu vnímam ako odpoveď vody, ktorej vlastnostiam a posolstvám som sa mala viac otvoriť. Viac zmäknúť a pustiť kontrolu tam, kde potrebujem cítiť pravdu a nie kontrolu. Odvtedy mám blízky vzťah ku bohyni Yemayi, ktorá je bohyňou vody, oceánu, morí, ktorá predstavuje vodný element v ženskej podobe rovnako ako mnohé iné vodné bohyne ako Oshun, Sedna, Sulis či naše Rusalky či iné vodné víly a morské panny.

Príchod odpovede od bohyne Yemayi prišiel jemne a nežne. Najprv som na instagrame uvidela krásny obrázok bohyne Yemayi. Zaujalo ma to, ale nevenovala som tomu pozornosť.

Potom som mala pocit, že chcem vidieť nejaký fain film. Rozhodla som sa pre film s Penelope Cruz - Chilli, sex a samba. Penelope hrá v tomto filme šikovnú hispánsku kuchárku, ktorá po zrade v láske odchádza do mesta, kde sa stane kuchárskou hviezdou. Aby sa netrápila a zabudla na nešťastnú lásku, vykoná rituál bohyne Yemayi, ktorý jej má vytrhnúť zo srdca muža, ktorý ju zranil. V celom filme sa prelína tradícia bohyne Yemayi, ktorá je v tejto časti sveta známa a uctievaná. Dokonca i rybári sa k nej modlia, aby naplnila ich siete.

Ešte stále som tomu nevenovala takú pozornosť, ale už som čosi tušila. Zaklincovala to moja obľúbená youtuberka Syma Kharal, ktorá mala na instagrame krátke video, kde tancuje pri obrade bohyne Yemayi s troma vykladacími kartami, na ktorých bola spodobnená táto bohyňa. A vtedy mi to všetko docvaklo.

Hudba, ktorú som našla na internete venovanú tejto bohyni ma uchvátila. A tak som si urobila i malý zoznam mojich najobľúbenejších skladieb.

Na svojom oltári mám sviecu, ktorá je spojená s mojim ženským cyklom, so živlom vody a teraz už i s bohyňou Yemaya. Odkedy vstúpila Yemaya do môjho života a ja som ju prijala, viem sa lepšie naladiť na živel vody a precítiť s čím všetkým vo mne súvisí. A čím všetkým som ako žena - voda. Ľahšie sa uvoľňujem do svojich pocitov a nechávam sa v nich ovlažiť i utopiť ak je to treba.

"Ak neutekáme pred svojimi pocitmi, o to viac sú pokojnými vlnkami, ktoré nás nežne nesú životom."