Rada do predmenštruačnej fázy

V predmenštruačnej fáze sa v nás prelínajú nádeje začiatku cyklu, dojmy z ovulačnej tvorivej fázy i dojmy z výsledkov a zážitkov za celé obdobie od posledného krvácania. Zhodnocujeme, vidíme veci jasne, tie dobré a najmä tie zlé, či nefunkčné. Tie, ktoré už nechceme ďalej vo svojom živote. Sme ako tornádo v ktorom sa všetko točí a neustále mení. Ľahko strácame pôdu pod nohami a nechávame sa unášať vírom pocitov a náhlych tlakov, ktoré sa cez nás derú von, pretože už príliš dlho ostávali potlačené. Takto nejako vyzerá predmenštruačná fáza.

Niekedy je veľmi ťažké v nej nájsť pevný oporný bod, tiché oko tornáda. Okrem vnútornej očisty a sebaspytovania, náhľadu do seba a iných liečivých spôsobov, môžeme využiť jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob uzemnenia. 

Preto je veľmi dobré nepotláčať svoje pocity, najmä tie, ktoré nám ukazujú, kedy, kde a s kým sa necítime dobre. Jednoducho cítiť sa dobre je našim najsvätejším právom a odísť tiež. Inak nás naše vlastné pocity dobehnú a najčastejšie práve v predmenštruačnej fáze.

Počas tejto búrlivej predmenštruačnej fázy som práve prežívala i zlú náladu, prepad kvôli životnej situácii, ktorá sa tiahla so mnou už veľmi dlho. Pýtala som sa svojho vnútra, no odpoveď neprichádzala. Vôbec som sa nevedela spojiť so svojou dušou. So svojou podstatou a intuíciou. Nič som nepočula, iba myseľ, ktorá mala síce dobré rady, ale v konečnom dôsledku nepravé a nefunkčné z dlhodobého hľadiska.

"Nohy na Zemi a zrazu vieš."

Cítila som však, že sa môžem spýtať Zeme. Šla som do záhrady a šlapy nôh som položila na zem. Naboso. A zrazu to začalo. Všetky odpovede a rady prichádzali ako rýchla ozvena na moje otázky. Bola som prekvapená, aké boli priame a jednoznačné a hlavne odlišné od logiky mysle. Dávali mi presné inštrukcie a dokonca predpovede mojej budúcnosti. Keď som nemala nohy na zemi, nič som nepočula. Niekedy som musela utekať do záhrady, aby som aspoň na chvíľu opäť počula rady a podporu. Bolo to zvláštne, ale vnímam to tak, že som sa ako duša spojila so svojou Zemskou dušou, so svojim plánom tu na Zemi.

Počas predmešntruačnej doby mávam dobré napojenie na karty a veštby. Všetko sa predo mnou rozkľúčováva a otvára, zrkadlí a ukazuje pravdu. Ale v tejto chvíly som už potrebovala niečo pevnejšie a ukotvenejšie ako karty plné obrazov a predstáv mysle. A tak prišla Zem.

Každý cyklus je iný, ale potláčať pocity sa skutočne nevypláca. I predmeštruačná fáza môže prebehnúť pokojne v hlbokom napojení na svoju múdrosť, ak neodmietame vidieť pravdu o sebe i druhých.

Zvláštne je, že hneď ako som dostala menštruáciu, kontakt zmizol. Cítila som, že Zem mám v sebe a rovnako všetky otázky i odpovede. Počas krvácania sme v najväčšej jednote a naladené na všemúdrosť, vedomie meditácie prichádza akoby samé, možno preto som zrazu pocítila, že kruh sa uzavrel, ale vo mne, ja som kruh, kde je všetko.

Niekoho môže krásne uzemniť a ukolísať voda, svetlo sviece či polodrahokamy na tele. Vždy potrebujeme niečo iné.