Z minulého života

Počúvala som starodávnu ruskú ľudovú hudbu, ktorá sa ma hlboko dotýkala a cítila som, že je so mnou nejakým spôsobom prepojená ešte inak. A o chvíľu vo mne vyvolala spomienku z minulého života. Ja, hluchonemé dievča, asi desať rokov, hrubý vrkoč bledých ryšavozlatých vlasov. Stála som na lúke a z diaľky som pozorovala ruch zábavy v našej osade. Bolo to dávno. Možno hlboký stredovek. Neviem. Vysoká tráva s kvetmi na lúke mi siahala až nad kolená. Bola som smutná a cítila som sa odpojená od života v dedine. Cítila som sa byť bokom od všetkých vzťahov. Vyrastala som s osamelou príbuznou, asi s tetou a zomrela som neskôr asi ako 12 ročná na zápal pľúc počas sychravého počasia. Nikto mi neubližoval, ale nikto ma ani nebral vážne. Nikto ma "nepočúval", cítila som sa sama a vnímala som to ako boží trest a vôbec som tomu nerozumela, prečo som tak od ostatných odpojená. Cítila som to ako krivdu, ale nebola som nahnevaná, skôr veľmi veľmi smutná a beznádejná. Odpojená od života.

Veľmi dobre viem, prečo mi prišla práve táto spomienka. Bola odpoveďou na moju aktuálnu samotu a bezvýchodiskovú životnú situáciu. Vnímala som, že som si v tomto minulom živote vytvorila veľký blok v oblasti solar plexu, v tretej čakre osobnej sily, pretože som uverila, že žiadnu silu nemám a hlavne som nevedela, čo sa mi to a prečo sa mi to odpojenie od života a druhých ľudí deje. Bolo mi povedané, že som sa tak naučila veľmi dobre pozorovať okolie a druhých. A že z toho čerpám i v tomto živote. Cítim ako je dôležité teraz liečiť toto moje vnútorné dievča z minulého života. Objať ju a vysvetliť jej, že nič nie je zlé a ona je v poriadku. A že nerobí nič zlé a nie je zlá. Objímam ju a utešujem a cítim ako sa v mojom tele, v bruchu uvoľňuje napätie. Cítim, že chce viac a viac utešovania a mojej lásky a ja jej ju dám. Už som na to pripravená. Veď konieckoncov som i staršia o niekoľko storočí.

Rozlúsknutie tohto života prichádza až teraz, pochopením určitých súvislostí s mojim súčasným životom a prichádza zmierenie a pochopenie, prečo sa  mi veci dejú tak ako sa mi práve dejú.

Ďakujem "Nikolaja"