1. deň krvácania

Príchod veľkého Svetla

Prvý deň krvácania, menštruácie, je dňom príchodu veľkého svetla. A má to i biologický podklad.

Čas krvácania sa považuje za čas ticha a stiahnutia sa do seba, aby sme mohli vnímať svoj vnútorný hlas, ktorý prichádza s novým posolstvom pre náš život. Je to čas vízií a ponoru, kedy načerpáme silu a múdrosť pre ďalší cyklus.

Cyklus je cyklom preto, že je neustály a i keď sa zdá, že počas krvácania sme akoby "mimo" a fyzicky utlmené, nie je to úplne pravda. V súčinnosti so začatým krvácaním však už mozog - najmä hypofýza... vyšle správu pre vaječníky, ktoré sa akoby reštartujú a začne dozrievanie skupiny vajíčok, z ktorých na konci krvácania ostane jedno vajíčko, ktoré dozreje až do ovulácie.

"Začiatok menštruácie je teda začiatok nového zrenia života - vajíčka."

Na telesnej úrovni prežívame najmä zmeny sliznice maternice - krvácanie a vaječníky a mozog určujú, čo sa deje v našej divutvornej nádobe - maternici.

Veľké svetlo na začiatku cyklu môžeme precítiť ako otvorenú korunnú čakru, cez ktorú k nám prúdi múdrosť vesmíru. Nemusíme vždy vedieť čo presne sa práve deje. Dešifrovanie kódov múdrosti nastane prirodzene vo výzvach nasledujúceho mesiaca.

O čase krvácania sa hovorí ako čase temnoty. Čase hĺbky a ponoru, kedy sa môžeme obliekať do tmavších farieb, aby sme podporili proces hlbokého ponoru. No ja práve v tieto dni pociťujem silnú potrebu svetlých a jasných farieb, ktoré stelesňujú svetlo, ktoré som našla v tejto hĺbke.

Menštruačné krvácanie je nevinnou a životodárnou obetinou, ktorú nasleduje svetlo nového začiatku v podobe zretia nového vajíčka. A tak tu vidíme prírodný zákon, kedy smrť nasleduje život a život nasleduje smrť a tak stále dokola.

"Telesne sme cez krvácanie blízko k Zemi, sme uzemnené a v spojení s prítomnosťou, aby sme uniesli silný prúd svetla, ktorý k nám prichádza zhora."

Tento posvätný čas, najmä na začiatku krvácania a v dni najsilnejšieho krvácania, je dobré uctiť pozornosťou na vnútorný svet a pocity. Je to čas, kedy môžeme prijať viac ako inokedy a čerpať z týchto darov po celý nasledujúci mesiac.