Čarovná krabička

Čarovná krabička, box, skrinka, nádoba, dóza, plechovica na koláče... čokoľvek, čo je nepriehľadné a čo sa dá uzatvoriť. Najlepšie stredne veľká nádoba, ktorá sa dobre drží v oboch dlaniach a krásne symbolizuje vyživujúce lono. Nepriehľadná preto, aby tma chránila zrodenie zámeru, ktorý do nádoby vložíme. A aby sa dala uzatvoriť, aby esencia zámeru nevyprchala.

Tento obrad využívam práve pri zmenách, ktoré sa týkajú môjho sebarozvoja, pretože tu môžeme zmeny veľmi rýchlo ovplyvniť vlastným pričinením a so správnym nastavením podvedomia, k čomu slúži i tento obrad. Tento obrad môžeme samozrejme využiť i na väčšie celoživotné túžby ako je vzťah, práca..., ale neviem, či je motivujúce sa stále pozerať na zatvorenú krabičku s nezrodeným želaním. Tento obrad má slúžiť na čary s rýchlejším účinkom v rozmedzí dní a týždňov.

Postup:

Otvoríme nádobu a vložíme do nej symbol nášho zámeru či želania. Napr. vykladaciu kartu s posolstvom, kameň, napísaný text na papieriku, sušený kvet, obrázok...

Do otvorenej nádoby šeptáme náš zámer. Najlepšie je nejaká prosba o pozitívne zmeny v nás samotných, či nové presvedčenia alebo spôsoby správania, či nastolenie nových zvykov, ktoré chceme plne zaviesť do každodenného života. Ja som šeptala v intuitívnej neznámej reči, alebo môžeme i spievať. Dôležité je naladenie sa, ktoré má byť v súlade s našim zámerom. Byť v stave pozitívnej vlny, ktorá prináša zmenu.

Potom nádobu uzavrieme a uložíme na bezpečné miesto, napr. na oltár a necháme "zrodiť sa zmenu" a pôsobiť. Otvoríme ju, až sa prejavia zmeny v realite a poďakujeme, pričom vložený predmet necháme potom pôsobiť tak, že si ho vyložíme na viditeľné miesto. Ak by sa s nádobou náhodou niečo stalo ešte pred otvorením, je dôležité najprv sa očistiť od toho, čo nám bráni v zmene a potom môžeme obrad zopakovať.

Počas toho ako je nádoba zatvorená si pravidelne vizualizujeme predmet, ktorý sme do nej vložili a s ním i našu pozitívnu zmenu, ktorú tento predmet predstavuje.