Čo s bolestivými túžbami

Túžby sú túžby, vždy tu sú a sú našou súčasťou. Ako si ich splniť? O tom som možno už veľa písala, ale tiež vieme, že si nemôžeme od život vynucovať splnenie našich túžob. Že to jednoducho nejde a sme vždy oveľa viac pod vyšším poriadkom života ako si myslíme. Najmä ak nás chce život práve niečo naučiť, i keď my si myslíme, že potrebujeme niečo úplne iné.

Čo sú bolestivé túžby?

Bolestivé túžby sú tie, ktoré stále ostávajú s nami, o ktorých splnenie sme sa usilovali všetkými možnými i nemožnými cestami a napriek tomu ostávajú nenaplnené. Dokonca sme ich už chceli i pustiť a stratili sme takpovediac nádej, ale oni sta stále vracajú a klopú na naše srdce. Čo s nimi?

Treba ich rešpektovať, sú našou súčasťou a bodka. Veľa nám o nás prezrádzajú a je dobré ich počúvať. Horšie je, ak si myslíme, že nám ich druhí majú pomôcť naplniť, či sám osud, boh, karma, jednoducho, že na ich naplnenie máme nárok teraz hneď. Teda určite nárok máme, ale je otázka, či sme pripravení a či by to bolo pre nás to najlepšie a to ostáva na posúdení vyšším silám. Či sa nám to páči alebo nie.

Obrad - Túžobník

Je nádoba, miska, pohár... ktorý je možné zatvoriť. Zvolíme si peknú nádobu, ktorá v nás vzbudzuje láskavosť a pochopenie, teplé objatie. Môj túžobník je bledoružová keramická nádoba v tvare tekvičky, ktorú úplne milujem a používam i na podobné obrady s túžbami a lístkami prianí.

Do túžobníka dávame lístky s našimi napísanými túžbami, ktoré si v sebe nosíme možno i roky, ale stále sú nenaplnené alebo sú to túžby, ktoré už zrejme vôbec nebudú naplnené. I tie sem patria. Princíp túžobníka spočíva v tom, že láskyplne nesie a uchováva naše túžby, nehodnotí, ale nesie ich, aby si naše srdce mohlo odpočinúť, aby sme nemuseli neustále bojovať s pocitom, že si to predsa musíme v sebe už vyriešiť. Nemusíme. Môžeme svoje bolestivé túžby jemne a s láskou odložiť do túžobníka. Na konci lunárneho mesiaca, či napr. v niekde rámci menštruačného cyklu a podobne... ich môžeme spáliť a znova napísať po novom ako to cítime. Pretože sa tak opäť ponoríme do seba prečistíme sa od boľavých túžob.

Túžobník je nádoba, ktorá nás vždy vypočuje a nehodnotí. Je dobré si do nej uložiť i nejaké voňavé bylinky či kameň. Mne sa páči symbolika červeného kameňa, ktorý predstavujem moje túžby a i hlbokú vášeň a bolesť až do krvi, ktorá nastáva z ich nenaplnenia. Môžeme si tam vložiť i malú sošku anjelika, kartu s podobizňou bohyne či iný milý talizman, ktorý v nás vyvoláva útechu.

Tento obrad je opakovaný, je to obrad na podporu nás samotných, nie je o zázrakoch, ale o hlbokom liečení a starostlivosti o seba, ktoré následne naozaj môžu viesť ku zázrakom. Preto sa nebojme našich túžob. Je v nich oveľa viac pravdy o nás samotných ako si myslíme.