Dotkni sa sveta

Iste poznáte alebo ste počuli o fenoménu 100. opice alebo o zlomových počtoch ľudí, kedy nastávajú zmeny a veľké vlny v celej spoločnosti. A určite ste už niečo počuli o kvantovej fyzike, kvantových poliach a paralelných svetoch a ...

Áno sme jedna veľká sieť, vlniaca sa sieť, vlnobitie vesmíru, ktoré každý z nás ovplyvňuje. Ladí a vlní celou ostatnou sieťou, ktorú nie je možné zničiť, porušiť, je možné ju iba necítiť a nechcieť cítiť. Ale dôsledky sily tejto siete života zažívame v každej chvíli a nie je možné nebyť jej súčasťou ani pred narodením ani po smrti. Stále patríme do siete života.

Aj keď sa nám zdá, že nemáme vplyv na nič a nikoho a cítime sa bezradní a slabí, nie je to tak. Svet tvoríme vlastným ladením, teda skôr vlastným naladením. Prispievame a spájame sa s takými silami, ktoré sú s tými našimi v súlade. A výsledok možno neuvidíme hneď a tak jasne, ale možno práve naše prispenie spôsobí v inej častí vesmíru "zemetrasenie" lásky, pretože možno práve naša malá kvapka citu, vlnka dôvery je tou stou kvapkou, tou hraničnou kvapkou, ktorá spustí vodopád zmien. Áno, niekedy môžeme veľmi dlho čakať, kým to pocítime v našom živote na vlastnej koži, kým k nám prídu vlny z opačného ďalekého pobrežia vesmíru, ale stojí to za to. Stojí za to byť čistým kalichom a víriť v sebe čistú vodu. Je to úplne iný pocit zo života a dôsledky sú nedozierné.

"Spájame sa cez jedného so všetkými" 

Záleží na každej i tej najmenšej pozornosti, ktorú venujeme niečomu či niekomu s láskou a nehou. Ak vypustíme motýľa, ktorý bojuje s okenným sklom na voľný vzduch, pocíti úľavu, ktorá sa v motýľom svete rozvinie ako príjemný pocit slobody. Všetky motýle vtedy pocítia prílev ľudskej lásky, pretože všetky podobné bytosti zdieľajú spolu silové pole, pole rodiny motýľov, ľudí, stromov, sedmokrások... a tak by sme mohli pokračovať. Celá naša Zem i celý vesmír pozostáva z rodinných kruhov, zo spoločenstiev, ktoré spolu zdieľajú kolektívne nevedomie, sieť lásky a podpory, sieť života, ktorou sa vzájomne ovplyvňujú.

A všetky kruhy, všetky tieto spoločenstvá sú spolu v jednom veľkom kruhu života a v podkruhoch vesmíru, galexie, planéty... 

"Niet sa kde stratiť, keď všetci tancujeme v tom istom kruhu"

Svojou pozornosťou, naladením, vlníme celým vesmírom. Máme veľkú zodpovednosť a veľkú slobodnú vôľu. Jej nevyužitie vytvára vlny slabosti a bezradnosti, ktoré sa k nám potom časom vracajú ako smutný príliv. Nie je možné všetko v živote dokonale naplánovať a pochopiť a ovplyvniť ako si želáme. Život je neočakávaný a plný prekvapení, ale je jednoduchšie a príjemnejšie ním plávať na vlnách lásky ako na vlnách odporu. A pod slovom Život nemyslím len čas pozemského života. Myslím tým život pred i po našom pozemskom čase.