Keď dochádza nádej

Sny, túžby, plány a radosti, ktoré sme chceli zažiť a uskutočniť a ony neprichádzajú, nedarí sa nám, opakovane padáme a už vôbec nevládzeme ani dúfať, že sa to snáď zlepší. Padáme do otupenosti, únavy, beznádeje...

Niekedy máme strach aj veriť v sny, pretože opakovaná bolesť z nenaplnených túžob je pokaždé väčšia a horšia. Cieľ sa zdá v nedohľadne. Na druhej strane, pustiť sa svojich snov, prináša stratu životnej sily, vitality, znižuje imunitu, môže priam zlomiť srdce, môžeme predčasne zostárnuť a čo ja viem, čo ešte. 

"A najhoršie na tom je, že vzdaním sa svojich túžob a snov, strácame kontakt so svojou dušou. Sme živé mŕtvoly."

Môže pomôcť, ak si naďalej necháme malý plamienok nádeje, ktorá sa môže naplniť, ale nekladieme podmienky kedy. Mne osobne pomohlo presvedčenie, že nezáleží na tom kedy, v ktorom živote, v ktorom vesmíre, ale raz sa to stane. Ak je to túžba môjho srdca, určite sa raz vyplní. Môže to znieť zvláštne, ale mne do prinieslo úľavu a zároveň sviežosť a silu snívať a radovať sa zo svojich krásnych plánov a snov plných krásy a lásky. Robí to zo mňa lepšieho človeka s pozitívnejším vyžarovaním a dostatkom životnej sily. 

"A áno, verím, že všetky skutočne pravdivé sny, sny našej duše sa raz vyplnia. Ale iba ak nestratíme svoju dušu a nevymeníme hlas srdca za hlas strachu."

Vesmír je nekonečne veľký a dokonca plný paralelných svetov, plný miesta pre naše osobné šťastie.