Kutnohorit a Mangano kalcit

19.04.2018

kutnohorit
kutnohorit

Kutnohorit ku mne prehovoril z obrázka na internete a zamilovala som sa do neho. Hneď som pocítila spojenie s mangano kalcitom, ktorý mám doma a ktorý nesie podobné vibrácie.

Kutnohorit je polodrahokam, ktorý bol prvýkrát objavený v Čechách v Kutnej hore, jeho náleziská sú však i napr. v Južnej Afrike. Je oveľa drahší a vzácnejší ako mangano kalcit, ktorý je bežne dostupný. Pre prácu s ich láskyplnou vibráciou, je preto najskôr dostupný mangano kalcit, ktorý má podobné vyžarovanie ako kutnohorit. Sú i iné ružové polodrahokamy ako napr. známy ruženín, ale mangano kalcit a kutnohorit sú viac nepriehľadné a tým dávajú pocit väčšej mäkkosti a sladkosti.

"Rozpustiť sa v láske"

To je posolstvo oboch kameňov s touto farebnou vibráciou. Najmä pre ženy je dôležité sa rozpustiť v láske, dokonale sa uvoľniť do lásky, zmäknúť a znežnieť. Dovoliť si iba byť v láske a prežívať ju v bezbrannosti. To je však možné iba v bezpečnom prostredí a preto je dôležité si vo svojom živote nájsť také chvíle a vytvoriť si také prostredie, kde sa dá aspoň na okamih spočinúť v tejto láskyplnej vibrácii. Je to nesmierne výživné a každá žena na svojej ceste životom to bytostne potrebuje, ak chce zostať v kontakte so svojimi pocitmi a láskyplnosťou. Nezatrpknúť, nezvädnúť, nestratiť šarm, na to všetko je ružová prevencia ako stvorená. Ostať nevinnou a sladkou, nežnou a milovanou celým bytím.

Táto karta a obrázok vo mne evokuje presne to, čo cítim v posolstve mangano kalcitu a kutnohoritu a možno i iných ružových polodrahokamov.

Yin - ženská vibrácia

Yin - ženská životná sila

Yin - ženská láska a tvorivosť

girly mood - dievčenská nálada, ladenie, vibrácia

V dievčenskosti vidím veľa naivity, ale v dobrom slova zmysle je to tá veľká otvorenosť, ktorú časom pre rôzne zranenia a najmä neliečené zranenia strácame. Cesta k obnove ružového prameňa je možná. Je tak jednoduchá. Cesta cez uvoľnenie, jemnosť a čas.

Nádoba na karte vo mne evokuje lono, bytie v plnosti, hlboké pocity a silu, ktorú nesie žena sama v sebe. Žena je nádoba lásky. Aká je tá naša nádoba?

mangano kalcit
mangano kalcit
mangano kalcity a ruženín
mangano kalcity a ruženín