O dosahovaní cieľov

22.08.2018

V dnešnej dobe sa v oblasti sebarozvoja, duchovnej literatúry a koučovania, rozoberá najmä téma dosahovania svojich túžob a cieľov. Kníh, podcastov a videí od inšpiratívnych ľudí je neskutočne veľa. Všade sme zasypávaní návodmi ako dosiahnuť, čo chceme, čo robiť a čo nerobiť, ak chceme dosiahnuť na svoje hviezdy. Vlastne i môj blog ponúka rôzne obrady a čary na privolanie si šťastnej hviezdy, ale ako píšem v článku Pravidlá čarovania, väčšinou čarovanie najprv vyvolá čistenie a naše vnútorné zmeny a až keď sme pripravení a je to i v súlade s našou dušou i vyššou vôľou, prichádzajú reálne zmeny.

O čom chcem v tomto článku písať je to, že NIKTO opakujem NIKTO, nemá a nepozná recept na úspech, ani na ten svoj. Ani množstvá tých úspešných guruov, inšpiratívnych ľudí tento recept dokonale nepozná. Áno, poznajú indície, pomôcky a poznajú príbeh svojej cesty ku cieľu, ale NIKDY A NIKTO nemá a nepozná skutočný dôvod, prečo sa nám veci dejú tak ako sa dejú, či už dobré alebo zlé, pretože iba sama MÚDROSŤ ŽIVOTA vie, prečo nám servíruje to, čo nám servíruje a čo tým sleduje. Možno počas nášho najšťastnejšieho obdobia života sme skúšaní najviac. Čo ak náš úspech je tou najväčšou skúškou? Čo ak sme skúšaní ako ostaneme verní pravde práve počas úspechu a potlesku? Alebo naopak, neúspech býva veľký učiteľ. Často nevidíme, čo nás chce život naučiť a keď sa to naučíme, cesta pokračuje ďalej.

Tým nechcem povedať, že by sme sa nemali snažiť a plánovať, túžiť a čarovať pre svoje šťastie. Ale je namieste mať v srdci pokoru voči životným udalostiam, pretože my naozaj nevieme, čo bude a čo naozaj potrebujeme. Teda čo potrebuje naša duša, lebo ego vždy vie veľmi presne, čo potrebuje. A vždy je to niečo sladké a dobré :)

Tento článok nemá vyznieť ako kritika na inšpiratívne pozitívne techniky sebarozvoja a metódy ako dosiahnuť úspech. Sama sa nechávam učiť, inšpirovať a skúšam nové veci a postupy. Ale tiež viem, že nikto nepozná plán života a tak je dobré nepanikáriť a necítiť sa vinným a nedostatočným, ak nedosahujeme svoje ciele tak, ako sa píše v príručkách. Neverte, že ste chybným a niečo určite robíte zle, ak sa z vás zo dňa na deň nestane úspešný, obdivovaný a sebavedomý človek, ktorý má štýl, krásne vzťahy, dokonalé bývanie, auto... super vlastné podnikanie a zdravé telo ako z reklamy.

Niektorí úspešní ľudia uveria sebaklamu, že oni vedia ako na to. A hlásajú vety typu, ver si, nič ťa nezastaví, priťahuješ to, čo vyžaruješ... No každý úspech je súhrn mnohých a mnohých faktorov. Od vrodených až po vonkajšie ako rodinné zázemie, kultúrne prostredie, koho poznám... známosti sú na nezaplatenie! A potom je tu zámer duše a zámer života s nami. Čo my len vieme... No a o tom, že mnohí majú nesprávne sny a ciele, ktoré ani nie sú ich, o tom radšej ani písať nebudem... a potom zvykne život upratovať a robí osudové okamihy, aby nás prebral a dostal späť na našu cestu.

Pokora nás vyzýva, aby sme ostali bdelí, voči tomu, čo nám život chce povedať a aby sme neuverili klamu, že my VIEME AKO NA TO, pretože jediné, čo vieme, je, ako prebiehal náš príbeh a čo sme všetko pre dosiahnutie toho či onoho urobili a to môže slúžiť druhým ako inšpirácia a nádej na ich vlastnú cestu životom, ale NIKTO NEPOZNÁ BOŽSKÉ PLÁNY, tak sa nemá význam stresovať, ak sa niečo "pokazí".