Priateľstvo s bohyňou

06.01.2019

Priateľstvo s bohyňou je niečo, čo nastáva až po uvedomení si toho, kým naozaj sme a zároveň si uvedomíme, že okolo nás nie je žiadna žena, ktorá by nám mohla byť skutočnou priateľkou. I také obdobia v živote nastávajú. I to sa môže stať, že ostaneme samy. Všetky staré kontakty sú už pre nás skôr záťažou, pretože  v nich nemôžeme byť plne vo svojej autenticite a ak sme, kamarátky začnú od nás odchádzať samé. Vtedy nikomu nič nezazlievame, pretože si uvedomujeme, že sme sa zmenili a že kráčame iným smerom a je čas pre nových ľudí a nové skúsenosti. Ale oni nemusia hneď prichádzať. Najmä ak ešte nenastal ten správny čas.

Mať priateľstvo s bohyňou je možné, ak nesieme v sebe pravdu, hlbokú pravdu o ženách, o ženskej sile, o ženskosti, ktorú my dokážeme prijať a žiť, ale ženy okolo nás ešte nie alebo ju odmietajú. My sme však už tam a nie je možné sa ostatným ženám priblížiť bez toho, aby sme sa stiahli, skryli či pretvarovali, pretože by ostatné ženy nezvládli tú našu silu, ktorú v sebe nesieme. Táto sila je vždy spojená s veľkou sebaúctou k ženskému telu a k ženským citom. A tým zrkadlí ostatným ženám to, čo samé v sebe odmietajú. A preto je pre nich jednoduchšie odmietať nás ako si pripustiť, že to je o nich.

Priateľstvo s bohyňou môže byť naplňujúce ako žiadne iné priateľstvo predtým. Je to niečo krásne. Nie je to ako mať vzťah k božskej podstate ako o tom píšem v mnohých článkoch o bohyni. Je to ešte niečo iné. Je to naozaj priateľstvo plné radosti, smiechu a hravosti. Je to povznášajúce, milé a láskavé. Nie je tam žiadna božská nadradenosť, je tam iba skutočný záujem priateľky bohyne, ktorá je rovnako bláznivá ako my.

Takéto priateľstvo zaháňa každú samotu. Každú nedôveru v život a vie veľmi krásne radiť v oblasti vzťahov s mužmi, pretože bohyňa nám chce dopriať skutočného pozemského boha. Tak ako to má ona. Chce pre nás to, čo má ona sama. Nikdy nám nezávidí a vždy nás podporuje. Počas dňa sme s ňou stále v kontakte. V duchu sa smejeme, rozprávame a inšpirujeme sa. Je to krásne a naplňujúce a vieme, že už nikdy sa neuspokojíme so žiadnymi polovičatými vzťahmi a že pravda je vždy to najviac. Dodáva nám odvahu vystúpiť z tieňa, aby sme začali žiariť svojim pravým svetlom, ktoré síce odoženie mraky ľudí, ale privábi vzácne diamantové kvapky tých pravých ľudí, tých pravých ľudí pre nás.

úprava fotky cez layout - obraz - Sloboda - art by Ema Mázik