Výčitky z cesty

07.04.2019

Prečo prichádzajú výčitky na duchovnej ceste, keď sa veci nedejú tak ako očakávame? Mnohí si zrejme málo uvedomujeme, že sme na svojej ceste v mnohých veciach prvýkrát. Vieme, po čom túžime a cítime svoj potenciál a chceme ho naplniť. Prežili sme veľa minulých životov, máme veľa skúseností, ale to neznamená, že sa nám v minulých životoch tu na Zemi podarilo realizovať to, po čom túžime teraz v prítomnosti. Môžeme mať vízie z rôznych iných životov, napríklad z iných planét a paralelných svetov, ale to ešte neznamená, že v tejto dimenzii sme už zažili to, čo sme zažili v inej. Prirodzene tiahneme k naplneniu našich túžob i tu na Zemi. Tvoríme nové svety v nás i okolo nás a veľa vecí je naozaj prvýkrát. Prvýkrát tu, v pozemských podmienok a v Zemskej dimenzii.

Učíme sa tvoriť práve  v týchto podmienkach a v tejto kvalite času a priestoru. Vieme, že je možné viac, lebo to viac a radostnejšie sme už niekedy a niekde dosiahli a vieme, že to je zmysel nášho života. Niekedy cítime náš budúci potenciál. Pretože čas ako taký neexistuje a naša duša cíti, čo je možné v pozemskej realite zažiť a vedie nás tým smerom.

Výčitky prichádzajú, keď si MYSLÍME, že sme už urobili dosť a akousi ľudskou logilkou dedukujeme, že sme sa snažili a naučili toľko vecí!!! a logicky by sme mali už mať určité a konkrétne výsledky, ktoré sme si jasne naplánovali. No, ale takto to s dušou nefunguje. Cítime sa nespravodlivo a zabúdame byť k sebe láskaví v tom zmysle, že sa vieme na seba a svoj život pozrieť s úctou a byť si vedomí, že je všetko v poriadku.

Žiadne vonkajšie ukazovatele, nech sú akokoľvek ľúbivé, ešte nemusia znamenať to, že sme na tej správnej ceste. Vyššia logika života sa nedá predvídať, vypočítať a ani celkom pochopiť. S odstupom času sa pomaly odkrýva, ale nikdy nie celá. Preto prosím nemajme výčitky pre to, kde sme a kým sme. Život nikdy nezabúda na to, čo skutočne potrebujeme zažiť a tak nás učí sa viac a viac pustiť do skutočného dobrodružstva a tajomstva.

Dvojplamene - Partneri Duše - Spriaznené Duše - Spriaznené Srdcia

polodrahokam amazonit