Ženy, ktoré robia prvý krok

10.02.2019

Ženy, ktoré urobia prvý krok pri zoznamovaní sa s mužmi, môžu v sebe skrývať obrovský strach a nedôveru nielen v seba, ale i v skutočných mužov, i keď navonok sa môže zdať, že sú veľmi odvážne a sebavedomé. Opak však býva často pravdou.

Ako to teda je? Môže za tým byť zlá minulá skúsenosť, kedy bol o nás prejavený záujem zo strany mužov, teda muž spravil prvý krok a bol iniciatívny. Ale potom ukázal svoju negatívnu stránku a sklamal nás, opustil, zneužil či oklamal. A prestali sme na podvedomej úrovni veriť svojej schopnosti rozlišovať a prestali sme veriť i všetkým odvážnym mužom s mužským správaním, ktorí robia prvé kroky. A teraz pozor, toto sa pokojne mohlo stať v materskej škôlke. Mohlo sa jednať o detské sklamanie, ktoré na nás zanechalo stopy a podľa neho sa správame i v dospelých vzťahoch. Alebo sme vo svojom okolí v detstve videli negatívny vzor a ten nás tak ovplyvnil, že sme si povedali, že radšej si vyberieme samé partnera a teda si vyberieme toho plachého alebo nemastného neslaného, pretože je bezpečný a máme veci do istej miery pod kontrolou. Alebo to bola prvá láska v dospievaní a my sme sa veľmi sklamali.

Ak prežijeme niečo podobné, je ľahšie sa stať navonok silnou a sebavedomou, ktorá má všetko pod kontrolou, teda vzťahy s mužmi a to, akí muži sa dostanú do našej blízkosti. Nahodíme masku Xeny, ktorá vie, čo chce a odpudzuje prirodzene silných mužov a gavalierov a priťahuje skôr slabochov a chlapčekov, ktorí potrebujú vodiť za ruku. Nie vždy je to v takejto miere, ale v zásade ide o to, že žena je vo vzťahu silnejšia a potom sa hnevá na partnera, že jej nie je dostatočnou oporou, ale vždy je za tým iba skrytý hnev na samú seba pre ďalšiu nesprávnu voľbu partnera.

Ak sa staneme navonok silnými, len aby sme neukázali svoje zranenie a pravé city, nikdy si nepritiahneme partnera, ktorý by nás naozaj pochopil a podržal. Zrádzame samé seba tým, že potláčame svoje skutočné pocity a tak priťahujeme iba mužov, ktorým vyhovuje žena, pri ktorej nemusia prekonávať prekážky a rásť. A to sú vždy muži slabosi. Takýto muži nebývajú zvyčajne dobrí milenci a ani dobrí v zarábaní peňazí. Ak si vyberieme zo strachu z ďalšieho sklamania slabšieho partnera, môžeme si s ním rozumieť mentálne, ale je dosť možné, že pri milovaní s ním sa nebudeme vedieť uvoľniť, pretože naše hlboké podvedomé nastavenie, prirodzené nastavenie každej ženy je, že túži po silnom partnerovi, ktorému sa môže odovzdať. Ale to nie je možné vo vzťahu so slabým mužom, ktorý neurobil prvý krok a kráča stále akoby za nami.

Položme si základné a veľmi dôležité otázky:

Ak nie je muž aktívny pri zoznámení sa, tak kedy bude? A bude vôbec???

Ak muž nie je schopný urobiť prvý krok, tak čoho bude schopný vo vzťahu?

Najdôležitejšie pre posun vpred je, sa pozrieť sama na seba a do seba a na svoje skryté, veľmi dobre skryté zranenia a prestať ich skrývať. To je jediná cesta ako z toho von a tiež ochota vzdať sa kontroly nad všetkým, čo sa okolo mňa deje a pripustiť si strachy, ktoré vo mne sú. A neodmietať ich, ale pomaly ich transformovať.

Ak chceme priťahovať silných mužov a zároveň s charakterom, vždy musíme začať od seba a cez čistenie svojich vnútorných nastavení a podvedomých programov. Vyberať si slabých mužov, znamená prestať rásť ako žena.