Liečenie vnútornej bohyne

Liečenie vnútornej bohyne je liečenie vnútorného sebaobrazu, ktorý nás ovplyvňuje na podvedomej úrovni. Vnútorná bohyňa je presne taká ako sa cítime a aké sme v najrýdzejšej pravde a prirodzenosti.

K tejto liečivej vizualizácii som došla úplne náhodou, keď som prosila o božskú pomoc a pred vnútorným zrakom som uvidela mužské božstvo a vtedy som si uvedomila ako hlboko mám stále v sebe zakoreného boha muža z kresťanskej výchovy. Už samotné slovo boh je mužského rodu i keď sa dnes tak už nevysvetľuje, stále nesie mužskú silu a atribúty. Najprv ma to sklamalo, pretože som si myslela, že to už mám všetko pekne poriešené. Láska je všetko, všetko je láska, božstvo je láska, boh a bohyňa spolu tvoria lásku. Takže som sa vo svojom podvedomom svete v predstave začala obzerať po bohyni. Bola tam. Pod mojimi nohami. Ušlapaná, ubytá, zničená, ležala nehybne so zavretými očami v roztrhaných šatách s ranami po tele. Vyvolalo to vo mne veľkú ľútosť nad ňou, nad sebou, nad zneuctením ženského princípu vo svete i v nás. Pri bližšom pohľade som v nej spoznala seba.

Neskôr som sa k tejto vizualizácii vrátila. Našla som si čas a sadla som si v tichu a so zavretými očami a v ruke som držala kameň, ktorý som si vybrala ako symbol komunikácie s mojou vnútornou bohyňou. Vybrala som si podľa pocitu býčie oko, ktoré som mala už dlhšie uložené vo vrecúšku, na ktoré som vyšila bohyňu s lunárnymi fázami. Keď som sa naladila, hneď sa mi zjavila a už vyzerala lepšie. Stačilo málo. Povedala mi, že stačí pozornosť a ona sa hneď cíti lepšie. Iba nežná pozornosť a láska. Uvidela som ju/seba tentokrát schúlenú, spiacu, s úsmevom na perách v opare bledomodrého svetla. Chvíľu som zotrvala v tejto vizualizácii a meditácii, čo mi prinieslo veľký vnútorný pokoj. Sama som bola prekvapená ako málo stačí, ak sme úprimní.

Odporúčam každej žene takúto vizualizáciu vnútornej bohyne, kedy sa pýtame ako sme skutočne na tom. Pýtame sa svojej duše, čo skutočne chce, čo cíti a dáme jej pozornosť. Pozornosť zraneniam, nehu a nesúdiace pochopenie, objatie a dotyk. Prepis vnútorného sebaobrazu vedie k hlbokým zmenám v podvedomí, ktoré priamo riadi i vedomie a celý náš život, i keď si to často neuvedomujeme.