Ako obliekať a vyzliekať sukňu

Určite ste mnohé už niekde na internete čítali články o starej tradícií slovanských žien, ktoré si obliekali i vyzliekali sukňu cez hlavu. Pre zdravie i preto, aby sa vydali.

Pri obliekaní sukne cez hlavu sa zahaľujeme do ochranného kužeľa, ktorý sa spája so zemou, preto sú dlhé sukne či dlhé šaty najlepšie. Vyzliekanie cez hlavu zasa ženu zahalí zemskou energie, ktorú nazbierala počas dňa. Ak si neobliekame a nevyzliekame šaty či sukňu cez hlavu, ostávame nechránené a vystavené vonkajším vplyvom a oberáme sa o silu.

Starí Slovania verili, že skryté kolená, teda sukňa pod kolená a dlhšia, chráni zdravie rodu ženy a jej budúcich potomkov. Koleno predstavuje rod. Ako sa hovorí, sesternica z druhého kolena :).

Od roku 2008 nosím iba sukne a šaty a k tejto informácii ako si obliekať a vyzliekať sukňu som sa dostala v roku 2012, ale do praxe som to uviedla až v roku 2017. Spustila to asi sila jarnej rovnodennosti a najmä Vajíčko - vízia a práca s vedomím bohyne. Ten pocit je skutočne iný. Obliekať a vyzliekať si sukňu cez hlavu má skutočne silný ochranný význam a zahaľuje nás do posvätnej ženskej energie. Teraz to cítim tak zreteľne, že keď si náhodou ráno oblečiem sukňu cez nohy, počas dňa to pocítim a utekám si ju vyzliecť a nanovo obliecť. Spočiatku som na to zabúdala, ale na dobré veci sa dá rýchlo zvyknúť a znovuobjaví sa pocit citlivosti na prúdiace sily okolo nás. 

Je to ďalšia vrstva, ktorá sa odhaľuje ženám, ktoré sú pripravené, pretože všetky činnosti dňa i obliekanie, majú svoj hlboký význam.