Odovzdať sa posolstvu kariet

Odovzdať sa posolstvu kariet je meditačno-divinančné cvičenie rozvíjajúce dôveru a prijatie vyššieho posolstva. Spočíva v tom, že si vyberieme kartu, položíme si ju pred seba, ale neobraciame ju, nevieme, čo je na nej vyobrazené a aké posolstvo nám prináša. Namiesto toho, ju príjmeme ako veľké tajomstvo a ako správne posolstvo pre nás. Dýchame do seba toto posolstvo, bezpodmienečne prijímame všetko, čo nesie a môžeme dýchať do yoni a vydychovať srdcom. Alebo zvolíme iné, pre nás vhodné energetické cvičenie.

Na konci cvičenia, keď už cítime hlboké prepojenie, môžeme kartu obrátiť a zadívať sa do očí tomu, čo sme už v sebe zakorenili. Mne osobne to prinieslo oveľa hlbšie spojenie s posolstvom karty a zdá sa mi, že i výklad bol presnejší, pretože som dopredu miešala i vyberala kartu s tým, že jej posolstvo bezpodmienečne príjmem.

Takto sa výklad kariet stáva hlbším a zodpovednejším. Prečo? Pretože si na to nájdeme viac času a robíme ho s vedomím, že prijímame a pritom nevieme, čo daná karta nesie. Ide o odovzdanie sa pravde v nás a nie k instantnému zábavnému prístupu pri výklade kariet, ktoré nás majú iba na chvíľu odviesť od toho, čo v skutočnosti cítime.

Ale rozhodne si na toto cvičenie vyberáme sady kariet, ktorých posolstvá s nami rezonujú. Najlepšie sú karty s pozitívnymi posolstvami alebo zvieracie karty, karty bohýň... no i tarot poslúži ak to vnímame ako prijatie poučenia z danej karty, i keď zobrazuje niečo negatívne, prijatím tejto skúsenosti sa učíme, čo sa učiť máme. I keď ja osobne si radšej vyberám pozitívne naladené karty, ktoré nesú rady, posolstvá, ktoré sú láskyplné. Ale ako si to kto zvolí, je na ňom. Záleží od situácie...