Schody Sebaúcty

"Schody Sebaúcty" predstavujú vnútorný nástroj vedomej ženy, ktorá je pevne zakorenená vo svojej sebaláske, sebaúcte a vie, aké vzťahy  majú pre ňu skutočný význam.

Predstavme si, že sú v nás akési schody sebaúcty, ktoré sú ukazovateľom toho, akým spôsobom vedie cesta pre druhých k nám do nášho srdca, pre tých,  ktorí sa k nám vzťahujú. Budem hovoriť najmä o partnerských vzťahoch i keď sa táto metóda dá použiť i na iné vzťahy, či už rodinné, priateľské alebo pracovné.

Môžeme si vedome budovať v sebe "schody" sebaúcty alebo sa najprv pozrieť, v akom stave sú naše súčasné schody sebaúcty. A to nás môže prekvapiť. Iba zavrieme oči a necháme nech nám pred očami vystúpi obraz našich pravdivých schodov sebaúcty v nás. Môžeme byť veľmi prekvapené. Ja som síce dolné schody mala pevné a čisté, ale vrchné schody boli úplne zrúcané akoby zničené a nikam neviedli. Ukázalo to môj pevný základ sebaúcty, ale tiež fakt, že potom nastane akýsi zlom a ja neviem pokračovať ďalej do pevného a hlbokého intímneho vzťahu. Poškodené či nefunkčné, či príliš nízke schody môžu naznačovať na naše zranenia a skúsenosti, ktoré nás obrali o prirodzenú sebaúctu. A tu je priestor pre liečenie a vybudovanie si novej sebaúcty. Veľmi dobrý je i spôsob intuitívnej kreslenej sebaanalýzy, kedy si takéto schody nakreslíme a necháme pracovať naše podvedomie, ktoré nám ukáže ako sme na tom naozaj.

Ako si teda budovať Schody Sebaúcty

Každý schod predstavuje dôležitý hodnotu, ktorá musí byť rešpektovaná a zároveň je to podmienka, ktorá musí byť splnená, aby sa muž mohol dostať ďalej. Bližšie k nášmu srdcu i telu. Napríklad prvý schod predstavuje základnú slušnosť, ktorou začína asi akýkoľvek vzťah. Potom sú to sympatie, pocit bezpečia a i... neskôr to môže byť galantnosť, schopnosť načúvať, telesná príťažlivosť a pocit radosti... čím viac stúpa muž po schodoch, tým viac dosahuje obraz, ktorý máme v sebe hlboko zakorenený ako obraz ideálneho partnera pre nás.

Vždy je dôležité, aby bola splnená základná podmienka pre vstup na ďalší schod a to je POCIT, teda každým schodom narastá pocit dôvery, bezpečia a istoty, že sa tomuto mužovi môžem otvoriť viac a ukázať viac.

Môžeme pracovať i s vizualizáciou schodov sebaúcty a pridávať schody, ich výšku, čistotu, krásu, hodnotu a i..., ktoré pre náš pocit lásky naozaj dôležité. Pretože ak potrebujeme cítiť určité pocity, aby sme sa mohli skutočne a celé otvoriť, tieto pocity v nás ten pravý muž musí jednoducho vyvolávať. Ide o to, že ak si nevážime seba a neveríme, že by nás mohol mať niekto rád, buď sme v zlých vzťahoch alebo zo vzťahov vykľučkujeme, pretože vieme, že máme väčší potenciál lásky ako práve prežívame. A i keď teraz ešte nevieme ako na to, cítime, že je lepšie vykľučkovať či stopnúť vzťah ako nechať prekračovať naše hranice. Toto je tá lepšia možnosť. I keď to vyzerá, že sa vzťahu bojíme alebo že sme náročné, v skutočnosti to je práve naše podvedomie, ktoré nás zachráni pred ešte väčšou katastrofou. Takto sme síce samé, ale máme čas sa poliečiť a pripraviť pre ten pravý vzťah.

Ženy bez sebaúcty majú schody, ktorých je buď málo, alebo nie sú ani príliš strmé a ľahko ich zdolá i nezrelý muž, ktorý chce skôr hru ako lásku. Skutočný muž dokáže zdolávať náročné schody a nakoniec sa cíti ako víťaz, čo mu dodáva pocit dôležitosti a pocit, že je na správnom mieste so správnou ženou. Žena, ktorá vie v sebe udržiavať schody sebaúcty v skvelom stave, prirodzene vyfiltruje svojim vyžarovaním, správaním i tým nevedomým správaním mužov, ktorí stoja za to, aby ich hlbšie preskúmala ako potencionálnych kandidátov.

Vedomá žena so sebaúctou má úplne iný prístup k mužov ako má väčšina žien. V prvom rade nehľadá muža, ale necháva ho, aby on našiel ju a snažil sa o ňu. Vedomá žena nerobí nič v tom zmysle, aby zvýšila svoju príťažlivosť pre mužov či pre konkrétneho muža, pretože vie, že jej prirodzená príťažlivosť je dostačujúca, ona ako taká je dostačujúca a že iba svojou pravou prirodzenosťou si pritiahne svojho alfa samca.