Snár

Mnohí terapeuti, liečitelia, duchovní odporučia prácu so snami, zapisovanie si snov hneď po prebudení. Dlho som sa zdráhala si viesť snár, i keď som cítila, že je to nesmierne dôležitá súčasť mňa samotnej. Sny ako reč duše, reč hlbokého nevedomia a často tiež naprogramovaného vedomia. Tak som začala, ale aby ma to skutočne bavilo a malo to pre mňa význam, vediem si snár ako zápisník otázok a odpovedí s mojim božským konceptom - každý máme svoj božský koncept, ktorému veríme, napr. muži boha, ženy bohyňu, iný vesmír, vyššiu silu, anjela strážneho, univerzálnu lásku, je jedno ako to pomenujeme. Ak zameriame snár ako zápisník otázok a odpovedí s našim božstvom, prináša nám to oveľa naplňujúcejší spánok a sny prichádzajú akoby samé.

Večer pred spaním napíšem do zápisníka, čo ma trápi, čo by som rada lepšie pochopila, alebo len požiadam o posolstvo, ktoré mi chce božstvo zoslať. Niekedy sa len zverím s bolesťou, trápením, či pochybnosťami, aby som v snoch našla nasmerovanie. Oslovujem priamo moje božstvo, zverujem sa s tým, čo prežívam. Už samotné vypísanie sa pred spaním je veľmi očistné a prináša pocit odloženie bremena prežitého dňa. Zápisník mám blízko seba, aby som mohla hneď po prebudení zapísať sny, posolstvá, či len pocity, s ktorými som sa prebudila. 

Ďakujem za posolstvá, ktoré počas dňa získavajú hlbší a pravý význam. Zhováram sa i takto, cez snár so svojim božstvom a vracia to do môjho života hĺbku a zmysluplnosť. Dni sa stávajú významnejšie a spánok liečivejší a obohacujúcejší.