Spojenie s Lunou

Luna je pre ženy nesmierne citlivým zrkadlom. Ak chceme skutočne pochopiť Lunu, musíme si s ňou vybudovať osobný vzťah a vytvoriť si vlastný pohľad na ňu, alebo na to nebeské teleso, ktoré obkružuje našu Zem a zabezpečuje rovnováhu mnohých biologických procesov na našej planéte, bez ktorých by sme tu neboli. Z astronomického pohľadu je Zem a Luna takmer dvojplanétou, pretože ich vzájomné pôsobenie je nevyhnutné pre život na Zemi. 

Luna nie je viac ženská ako mužská. Ženské telo je však oveľa viac prispôsobené a prepojené s kolobehom života ako takého a citlivejšie odzrkadľuje to, čo sa deje naokolo. Muži rovnako ako ženy sú pod vplyvom Luny, prírody a celého vesmíru a prežívajú tiež svoje životné cykly.

Ako začať...


V prvom rade zahoďte všetky doterajšie ezoterické a mytologiké poznatky o Lune ako takej. Nenechajte sa polapiť do už nastavených kolají, ktoré vás v konečnom dôsledku môžu brzdiť a obmedzovať.

Ak si chcete vybudovať s Lunou osobný vzťah a napojiť sa na lunárne sily, ktoré na vás pôsobia, začnite prakticky. Astronomické vedecké znalosti o Lune sú veľmi dobrým začiatkom ako pochopiť hlbšie vzťahy človeka a prírody. 

Veľmi dobré je vedieť v ktorom lunárnom dni ste sa narodili, teda v ktorej fáze bola Luna počas vášho narodenia a tiež v akom znamení. Zistite si, akú tvár mala Luna počas vášho narodenia, bola to tvár splnu, novu, 1. štvrti, poslednej štvrti, ktorá tvár z asi 29 lunárnych tvárí sa usmievala na vaše zrodenie? Tento údaj je možné získať z astrologického programu alebo z kalkulačky plodných dní podľa Jonášovej metódy ( táto kalkulačka vypočíta dni, kedy je Luna v rovnakej fáze, lunárnom dni, v akom bola počas vášho narodenia. Teda ak ste sa narodili počas splnu, kalkulačka vypočíta dátumy budúcich splnov. Väčšina sa však narodila napr. 4 dni po splne, 2 dni pred novom a podobne... Z dátumu, ktorý vám vypočíta táto kalkulačka zistíte pri pohľade do lunárneho kalendára, v akom lunárnom dni ste sa narodili, teda akú podobu mala Luna počas vášho narodenia. Znamenie Luny je iná vec.) Link na lunárnu kalkulačku https://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasova-metoda-poceti

Tu si môžeme vygenerovať podobu Mesiaca v rôzne dni a dátumy Moon Page

Luna, Mesiac, bohyňa ale i veľa iných pomenovaní je možných a prijateľných. Vytvorte si pokojne svoje osobné oslovenie Luny, ktoré bude vyjadrovať váš osobný vzťah s lunárnou silou.


Obrad spojenia s Lunou

Tento obrad je vhodný pre započatie vzťahu s lunárnymi silami a Lunou ako takou. Odohrávať sa môže počas noci i dňa, ale vždy iba vtedy, keď je na oblohe viditeľná Luna. Môžete zvoliť lunárny deň, ktorý je v zhode s lunárnym dňom vášho narodenia, teda napr. 3 dni po nove alebo zvolíte deň, kedy je Luna v rovnakom znamení ako bola pri vašom narodení. Rovnako vhodné je vykonať obrad vtedy, keď to cítite, keď cítite volanie a potrebu. Nechajte sa viesť pocitmi. Prvýkrát som vykonala tento obrad v lunárny deň, ktorý je presným opakom lunárneho dňa môjho zrodenia. Ale vo všeobecnosti by som odporúčala práve deň, kedy je Luna v rovnakej podobe v akej bola počas vášho zrodenia.

Zvolíte si sviečku. Najskôr bielu, ale opäť, všetko závisí na vašich pocitoch v danom okamihu. Ja som prvýkrát zvolila čiernu sviecu, pretože som pracovala s vnútorným tieňom. Sviečka je prostredníkom, katalyzátorom síl, ktoré medzi vami a lunou prebiehajú. Pomáha rýchlejšiemu spojeniu a vzájomnej výmene a premene síl. Sviečku držíte v rukách vo výške tváre, aby ste sa osvetlili, odhalili pred Lunou. Odhalili svoju pravú tvár. Svoje vnútro a svoje úmysly. Zároveň osvetľujete celé spojenie a cestu, ktorá vzniká medzi vami a Lunou. Musíte pochopiť, že zároveň sú osvetlené i vaše vnútorné tiene, strachy a bolesti a je nutné ich prijať také, aké sú. Tento obrad je veľmi hlbokou sondou do vlastného vnútra a citov.

Stojíte so sviečkou, ktorá osvetľuje jemne vašu tvár oproti svetlu Luny a nechávate na seba pôsobiť lunárne sily. Cítite, čo vám našepkávajú, nechávate vzniknúť v sebe novým pohľadom, názorom, obrazom, ktoré s vami súvisia a tiež s vašim vzťahom s Lunou. 

Na konci sa poďakujete a sviečku sfúknete, no necháte ju vychladnúť na mieste obradu. Môžete ju tam nechať niekoľko hodín stáť pod svetlom Luny.

Obrad opakujete tak často, ako potrebujete. Môžete ho spojiť s modlitbou, s piesňou, s rôznym zámerom alebo len nechať na seba pôsobiť lunárne sily a čakať, čo vám zvestujú. Všetky obrady na tejto stránke, rovnako ako i tento, si môžete prispôsobiť podľa vlastných potrieb.