Spojenie so silami Jupiter

Jupiter
Jupiter

Slovo Jupiter používam bez skloňovania, aby som ponechala neutrálny rod a vnímanie síl planéty.

Bol spln. Luna práve vychádzala a napravo pod ňou svietila hviezda. Nazrela som do astrologického programu, aby som si zistila, či sa jedná o nejakú planétu slnečnej sústavy. Bol to Jupiter. Overila som si to ešte na astronomických stránkach a sedelo to. Dívala som sa na žiaru Jupiter, ktorá ma zaujala a dotkla sa niečoho vo mne.

Dostala som posolstvo v podobe pocitu a pochopenia, že Jupiter je sila osudu. Sila šťastného osudu ako sa o tom často píše, ale ja som až teraz skutočne pocítila oporu a možnosť sa o niečo vyššie oprieť.  Cítila som to priam fyzicky. Silné ramená a bezpečie Jupiter. Osud, božské načasovanie, koleso osudu ako je v tarotových kartách, tak vnímam Jupiter. Koleso osudu sa točí a prináša nám presne to, čo potrebujeme zažiť. A keď sa odovzdáme životu, osudu s dôverou, koleso osudu sa roztočí a dejú sa veci... 

Ak zo strachu všetko neustále kontrolujeme a chceme vedieť kedy, kde a ako to bude a dopadne, tým brzdíme koleso osudu a premenu, ktorú v skutočnosti potrebujeme, aby sme žili a neustrnuli na jednom mŕtvom bode.

Ďalším veľkým pocitom bolo, že životom nekráčam ani nie som nesená. Ale som na svojom mieste, sama v sebe a ku mne prichádza všetko ostatné. Zmeny života, ľudia, veci, skúsenosti, výzvy... všetko. O všetko je postarané, dôležité je, aby som stále zostala vo svojom strede, nech sa deje čokoľvek. Utekať kdesi a za niečim či niekym, znamená opustiť svoj domov - seba a nechať sa vláčiť vlnami života sem a tam, pretože len doma - v sebe mám to pravé ťažisko, odkiaľ beriem silu na to, aby som tvorila so životom a so všetkým, čo ku mne prichádza.

Na život sa dá nazerať i z pohľadu magneticky vyžarujúcej bytosti, ktorá má všetko, čo k životu potrebuje a jej úlohou je reagovať a vzťahovať sa k udalostiam, ľuďom a veciam zo svojho pravého Ja, zo stredu, z duše, ktorou je.

Takto nemôžeme nič zameškať, nič stratiť, nič prehliadnuť a predovšetkým ostávame sami sebou, v pokoji a v kľude, život nie je stres, ale zážitok plný prekvapení.

obrázok www.lucieernestova.cz