Zrkadlenie v kvetoch

Krása kvetín i celej prírody nás uchvacuje. Zrkadlí našu podstatu, časti z nej a preto sme každí priťahovaní k iným prírodným úkazom. Kvety nám môžu zrkadliť naše telo i pocity, jeho jednotlivé krásy a časti a zároveň tým predstavovať účinné liečivé prostriedky pre tieto naše časti. 

Tento článok vznikol po milom posedení si na slnečnom mieste pri rozkvitnutej mäte (druh eau de cologne), ktorú mám posadenú v záhrade. Obdivovala som jemné chvenie rastliny, ktorá sa prehýbala náporom včiel a múch. Bledofialové kvietky v tvare malých bochníkov sa nežne vyhrievali na slnku. Rozhodla som sa túto mätu nestrihať a nesušiť na čaj, pretože sa rada pozerám na to potešenie včiel, ktoré sa v nej celé dni boria a užívajú si čistý peľ z nepostriekanej rastliny.

Naciťovala som, na akú časť môjho tela táto krásna mäta pôsobí, ktorú časť zrkadlí. Vnímala som hrdlo, krk, piatu čakru. Zrkadlenie krásy, ktorú obdivujeme vonku býva ako zlatý tieň. Zlatý tieň, náš skrytý a nežitý dar. Zlatým tieňom môže byť pre nás osoba, nejaká schopnosť, umenie a samozrejme príroda... A tak mi mäta pripomenula dar čistého vyjadrovania, sviežeho vánku slov a čistoty, ktorú nesie v sebe a pre fialové kvietky sa spája s celistvosťou, kedy je naše vyjadrovanie von do sveta pravdivé a všezahrňujúce, naše telo, myseľ, pocity.

Veľa ľudí a vecí, ktoré na nás hlboko zapôsobia, či v dobrom alebo v zlom, nám niečo zrkadlia, niekedy náš zlatý poklad, niekedy naše negatívne city a niekedy jednoducho iba zrkadlia našu vzájomnú protikladnosť.

žltáčik na mäte
žltáčik na mäte