Ariadna

04.05.2018

Mytologický príbeh Ariadne hovorí o tom, ako jej vlastná ženská sila a cit pomôže s ľahkosťou Theseovi nájsť cestu von z labyrintu. Ariadnina niť ho vyvedie z bludiska života. Theseus, mužský prvok zvíťazí nad Minotaurom, netvorom v labyrinte. Ale návrat z labyrintu je možný iba červenou cestou citu a intuície. Návrat domov zabezpečí nasledovanie hlasu srdca. Ariadnina niť je tu symbolom volania života a duše. Príbeh nakoniec nekončí spojením milencov, ale ich rozdelením. V jednej verzii Theseus opustí Ariadnu, pretože už ju nepotrebuje. V druhej verzii je Ariadne povolaná stať sa manželkou boha Dionýza a proti vôli bohov nie je možné sa brániť.

Ariadna nás učí ako dávať druhým tak, aby nás nevyužili. Koľkokrát je jin využitý jangom a víťazom sa stáva práve jang, ktorý zožne takzvane všetku slávu. Koľkokrát je žena iba použitá, využitá a následne odhodená. Zneuctená. Ako tovar či spotrebná vec.

Ariadna predstavuje i púšťanie žilou, dávanie krvi - života tam, kde sa stráca nenávratne.

Aká je však Vedomá a Božská Ariadna?

Ariadna predstavuje tvorivú ženskú silu, pavúčiu silu tvorivosti, spriadanie života, plánov, spriadanie osudu vedomým spôsobom.

Ariadna dokáže viesť tmou cez cesty necesty ku východu z bludiska života.

Ariadna vie vytvoriť cestu späť, späť k sebe, k svojej životnej sile, cestu späť ku svojej duši.

Posolstvo Ariadny

"Odstrihni všetky povrázky, ktoré vedú k tým, ktorí ti viac berú ako dávajú. Never, že sú tvojim zdrojom lásky a sily. Never, že ich potrebuješ. Dávaj, keď to cítiš, ale nie preto, aby si získala. Svoje klbko životnej sily si stráž a spájaj svoje nite s tými, ktorý ich nezapletajú do bludiska bludov a klamstiev. Svoje klbko životnej sily máš v sebe a stráž si ho, pretože s ním sa nikdy nestratíš."

Som stratená... karta z balíčka kariet The Red Seeds Oracle

Ak sme stratené, vieme, že tomu vždy tak nebolo a cítime, že niekde je východisko a cesta späť. To je to pravé volanie ženského archetypu Ariadny.