Očistné vlčie cvičenie

22.09.2018

Toto cvičenie je vhodné pri rozpúšťaní starých bolestí, strachov a blokov, ktoré si nesieme v sebe. Na citovej úrovni, ale zároveň i na telesnej, pretože naše telo si pamätá všetko, čo sme zažili. Náš nervový systém si pamätá všetko. Sú tu však i iné vrstvy, vrstvy aury a všetky tieto prepojené časti nás si pamätajú všetko...

Toto cvičenie je jednoduché, ale vyžaduje trochu odvahy. Ide o vlčie zavíjanie. Nie v zmysle napodobňovania, ale v zmysle dovoliť si skučať od bolesti, stonať a vydávať jednoduché zvuky, ktoré napovedia viac ako slová o tom, čo v skutočnosti máme v sebe.

Môžeme napríklad začať tichým zavíjaním - Aúúú... au..., volíme takú hlasitosť, aká je nám príjemná a vyjadruje to, čo cítime. Niekedy už od dlhodobej vnútornej potlačenej bolesti ani nemáme silu nahlas zavíjať. Stačí i potichu vzlykať. Všetko treba prispôsobiť danej potrebe tela a pocitov, ktoré sa z tela budú drať. Ide o prečistenie telesných a citových štruktúr, ktoré boli v nás dlho uzamknuté, zabudnuté alebo prehliadané.

Výsledok takéhoto cvičenia má byť väčšie uvoľnenie, telesná pohoda, voľné dýchanie, ľahkosť a pocit prítomnosti. Ja som toto cvičenie ukončila harmonizáciou tibetskou misou, ktorej zvuky ma vyladili a zjemnili moje rozvírené energie.